SASKİ'de önlemler üst seviyede
GÜNCEL // 24 Mart 2020 Salı 14:15
SASKİ'de önlemler üst seviyede

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ, küresel bir salgın haline gelen ve son günlerde Türkiye'de de etkisini gösteren koronavirüse karşı vatandaş ve personelin sağlık güvenliği için çeşitli önlemler aldı. SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, "Vatandaşlarımız,  SASKİ’ye gelmeden de işlemlerini yapabilir. Mobil ekiplerimiz halkımızın hizmetinde" dedi.

 

SASKİ'YE GİTMEDEN HİZMET


Salgına karşı seferberlik ilan edilen SASKİ'de bir çok noktaya dezenfektan sıvılar yerleştirilirken vatandaşların elle temas edeceği kapılar sürekli olarak açık bırakılıyor, böylece temaslar en aza indiriliyor. Tüm birimlerde görev yapan personele ise maske ve eldiven dağıtılarak riskin en aza indirilmesi hedeflendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in göreve gelmesiyle birlikte hayata geçirilen mobil ekipler, vatandaşların evlerinden çıkmadan taleplerini yerine getirmek için görev bekliyor.

 

OTURMA GRUPLARI KALDIRILDI
KAPILAR AÇIK TUTULUYOR


SASKİ'de alınan önlemlerle ilgili bir açıklamada bulunan kurumun Genel Müdürü Fatih Yıldız, "Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgınından dolayı biz de kurum olarak gerekli tedbirleri aldık. En çok işlem yapılan Abone İşleri Servisi'nin bekleme alanında bulunan oturma gruplarını kaldırdık. Kapıları açık tutarak temas alanlarını azalttık. Çay servisini ve diğer bulaşıcı hastalıkları arttıracak, insanların temas edebileceği malzemeleri de kaldırdık. Sürekli olarak temizlik yapıyoruz. Günde en az 2 kez dezenfeksiyon işlemi yapılıyor. Personelimizi sağlık güvenliği açısından eldiven ve maske ile çalıştırıyoruz" dedi.