Samsun'da trafik nefes alacak
GÜNCEL // 05 Mart 2019 Salı 22:44
Samsun'da trafik nefes alacak

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Comart, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve AK Parti İlçe Başkanı Oktay Avcılar ile birlikte Şoförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyaret etti. TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın tarafından karşılanan Demir, Samsun'a yönelik projelerini ve planlarını anlattığı şoför esnafından yerel seçimlerde destek istedi.


TÜM İLÇELERDE TOPYEKÜN KALKINMA

Samsun'u, 'Türkiye'nin en güzel kenti' olarak nitelendiren  Demir, "Önümüzdeki dönemde biz tüm ilçe belediye başkanlarımızla beraber, Yakakent’ten Terme’ye, Asarcık’tan Vezirköprü’ye hizmet seferberliğine başlayacağız. Hizmette ayrımcılığı ortadan kaldıracağız. Birlikte, müşterek hareket ederek Samsun’un geleceği ve menfaati için tüm belediyelerimizle kendi görev alanları içerisinde kalkınmaya, gelişmeye katkı vereceğiz" diye konuştu.


TÜM MAHALLELER YENİDEN İHYA EDİLECEK

"Verimli bir belediyeciliği inşa edeceğiz" diyen Demir, " Eski Samsun'u hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Subaşı, Saathane Meydanı, Gaziler Durağı, Mecidiye, Çiftlik, Hançerli, Karasamsun. Aslında Samsun’un her mahallesi bir kültür, bir komşuluk, bir hatıra, bir gelenek. Şimdi bunlara baktığımızda ne kaldı geriye? Bütün mahalleler risk altında, tehlike altında. Çok ustalıklı çalışmalarla, çok nitelikli çalışmalarla biz bu tüm değerlerimizi, tüm mahallelerimizi yeniden ihya edeceğiz. Otopark problemlerini mutlaka çözeceğiz. Çiftlik Caddesi'ni trafiğe açacağız. Çiftliğin altı üstü 2 kat otopark, üstü yaşam alanı. Samsun'un bulvarları hep yatay. Dik bulvarlarımız kaç tane var? Neredeyse hiç yok. Lise Caddesi var örneğin. Samsun’un asıl trafik probleminin sebebi yatay bulvardan ziyade dikey bulvarımızın olmaması. Bununla ilgili hayata geçireceğimiz projelerle otopark sorunu ve trafik sorununu tamamen bitireceğiz "dedi.

Samsun'da trafik nefes alacak