Samsun'da tedbirler artacak mı?
GÜNCEL // 24 Şubat 2021 Çarşamba 12:31
Samsun'da tedbirler artacak mı?
Koronavirüs pandemisi nedeniyle son günlerde ülkenin önde gelen şehirlerinin arasına giren Samsun'da yeni tedbirler göndümde.

Haftalık 10.000 pozitif vakalı İstanbul'un ardından, 2.752 vaka sayısı ile Türkiye'de ikinci, 100.000 kişiye oran açısından Ordu, Trabzon ve Giresun7un ardından Türkiye'de dördüncü konumda olan Samsun'da Kovid-19 tedbirlerinin artırılması gündeme geldi. 

Günlük ortalama 400 vakanın pozitif olarak değerlendirildiği Samsun'da Vali başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun önlemleri artırılması yönünde çalışmalara başladığı ve incelemeleri yaptığı belirlendi. 

Samsun'da ilk olarak ev ziyaretleri, apartman toplanmaları , hafta sonu kısa süreli market alışverişleri, hafta için ekonominin canlılık gösterdiği mevkilerdeki sirkülasyonlar, hafta sonu yayla, köy ziyaretleri ile cenaze taziyeleri mercek altına alınacak. 

Ayrıca Samsun'un diğer şehirlerle olan bağlantılarının kesilebileceği, ilin geçtiğimiz nisan ayında olduğu gibi giriş çıkışlara da kapatabileceği değerlendiriliyor.