Samsun üzerinden teşkilatları uyardı
GÜNCEL // 03 Ocak 2019 Perşembe 17:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun üzerinden teşkilatlara 'Cumhur İttifakı' uyarısı yaptı. Erdoğan, "Cumhur İttifakı’nda kimse çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz.Anında gereğini yaparız, istirahate alırız "dedi.

Samsun üzerinden teşkilatları uyardı

Cumhur İttifakı görüşmelerinin Samsun ayağında, deprem yaşanmış, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, kesin ihraç talebiyle disipline sevkedilmiş, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alınmıştı.

Görevden alınma işleminin yapıldığı saatlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ Kültür Sarayı’nda yerel seçim öncesi teşkilat, aday ve aday adayları buluşma programına katıldı. Erdoğan Samsun üzerinden teşkilatlara uyarılarda bulundu.


AK PARTİ'DE BEN YOK BİZ VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nda çizilen çizginin dışına çıkılamayacağını belirterek, buna uymayanların istirahate davet edileceğini söyledi. Erdoğan,“Önümüzdeki seçimlerde kimi arkadaşlarımız görevlerine devam ederken, kimileri yerlerini yeni isimlere bırakacaklar ama bu süre içinde asla geri durmayacaklar. Eskiler ‘duvarı nem, insanı gam yıkar’ derler, siyasette de insanı kibir, gurur, millete tepeden bakmak, kendi çıkarlarını davasının ve ülkesinin üzerinde tutmak yıkar, ben yıkar, biz varsak her şey var. AK Parti’de ben yok, biz var "dedi.


İTTİFAKA ZARAR VERENE ANINDA GEREĞİ YAPILIR

Erdoğan, " Nasıl olsa belediye başkanı oldum, 5 yıl kimse bana afra tafra yapamaz’ O devir geride kaldı. Kim ki bu millete tepeden bakarsa bilesiniz ki, biz o arkadaşlarla yol yürümeyiz. Anında gereğini yaparız. Kibrin sonu büyüklenme, onun sonu ise Allah göstermesin farkında olmadan sınırı aşmadır. Belediye başkanlarımızdan, adaylarımızdan, tüm teşkilat mensuplarımızdan, milletvekillerimizden bu hususa özellikle dikkat etmelerini istiyorum. Makamlarımızın hizmet makamını unuttuğumuz gün siyasette artık işimiz kalmamış demektir. Biz bir Cumhur İttifakı yaptık, Cumhur İttifakı’nda kimse çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. Cumhur İttifakı’nın gereği neyse tüm arkadaşlarımız, tüm teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar, o zaman kendilerini istirahate davet ederiz "diye konuştu.