Pandemi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi
GÜNCEL // 2 Haziran 2020 Salı 13:40

Pandemi Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında, ilçe kaymakamları, merkez ilçe belediye başkanları, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla video konferans üzerinden yapıldı.

Pandemi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi

Vali Kaymak, toplantıda ilçe kaymakamlarımız ve kamu kurum ve kuruluşlarımızdan koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak işlerinde kolaylıklar diledi.

Kaymak, Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu'nun hazırladığı 'KOVİD-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'nin kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz ve esnaf odaları tarafından tüm esnaflarımıza dağıtılmasının normalleşme sürecine katkı sağlayacağını söyledi.

Pandemi sürecinin Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, kontrollü sosyal hayat sürecinde de rehavete kapılmadan kurallara uymaya ve tedbirli davranmaya devam etmemiz halinde başarıya ulaşacağımızı ifade etti.

İllerarası seyahat yasağının kalkmasıyla ilimize gelenler dahil olmak üzere tüm 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve Kovid-19 takibi evlerinde yapılanların dışarıya çıkmamaları gerektiğini hatırlatan Vali Kaymak, ilgili kurumların denetimlerine ek olarak, mahalle sakinleri ve komşularının, uyarılara rağmen ihlal durumunun devam etmesi halinde ilgili birimlere bilgi vermelerinin toplum sağlığı için önemli bir vatandaşlık görevi olduğunun altını çizdi.

Pandemi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi
Pandemi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi