Muhalefette kadın dayanışması
GÜNCEL // 14 Haziran 2018 Perşembe 16:00

İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı Birsen Öztürk, Millet İttifakını oluşturan partilerin kadın milletvekili adayları ve yöneticilerini iftarda bir araya getirdi.

Muhalefette kadın dayanışması
İlkadım Belediyesi Ihlamur Kafe'de düzenlenen iftar yemeğine, İYİ Parti milletvekili adayı Birsen Öztürk, CHP Milletvekili adayları Işık Özkefeli, Arzu Sabuncu, Saadet Partisi Milletvekili adayı Büşra Genez, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu'nun kadın üyeleri, CHP İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti İl Kadın Kolları Başkanı Semra Odabaş,İYİ Parti İlkadım İlçe Başkan Burcu Iştan Satar, Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Tekkeköy İle Başkanı Gülay Aydın ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yemekten sonra konuşan İYİ Parti Milletvekili Adayı Birsen Öztürk, "Geldiğimiz noktada, 16 yıldır yaşadığımız yüksek tansiyonun artık sona ermesini sağlamak, normalleşmek amacıyla yola çıktık. Sıkıntılı günlerden ferah , umut dolu günlere adım atmak için mücadele ediyoruz. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için biriz, beraberiz." dedi.

 

CHP Samsun Milletvekili Adayı Arzu Sabuncu, "Bolluk , bereket ayında bu organizasyon için bir araya geldik. Hepimiz vatan sevgisi, ülkemizin ve çocuklarımız geleceği, ülkemizin zor durumdan kurtulması için yola çıktık. Zor günler  geçiriyoruz.  Halkımız bölündü, ayrıştırıldı. Nefret söylemleri sıradan hale geldi. Ekonomi kötüye gidiyor. Eğitim , bilim, liyakat ortadan kaldırıldı. Adalete olan güven bitirildi. Birliğimiz ayrıştırma politikaları ile bozuldu. Bu adım, halkımızı birleştirme, ötekileşmeme, fikirler ayrı olsa ortak değerler ve vatan için bir araya gelebilmenini adımı "diye konuştu.