Mine Aktaş Atakum'a talip
GÜNCEL // 05 Aralık 2018 Çarşamba 19:24

MHP Atakum İlçe Başkanlığı’nda Atakum Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Uzman Psikolog Mine Aktaş, “Biz makamın gururuna değil, hizmetin onuruna talibiz” dedi

Mine Aktaş Atakum'a talip

Uzman Psikolog Mine Aktaş, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Atakum Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. MHP Atakum ilçe binasında gerçekleşen adaylık açıklamasına MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, SADEF 6. BÖLGE Başkanı Ebru Akal, partililer ve Mine Aktaş’ın ailesi katıldı. “Cennet Samsunumuzun güzel ilçesi Atakum’a hizmet etmek amacıyla Belediye Başkanlığı aday adaylığımı açıklıyorum” diyerek sözlerine başlayan Uzman Psikolog Mine Aktaş, şöyle devam etti:

 

EN İYİ HİZMETİ SAĞLAYACAĞIM

“Atakum İlçemiz, barındırdığı insan potansiyeli ve yerleşim alanı bakımından hızla büyümektedir. Bugün itibariyle nüfusu yaklaşık 200 bindir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2019 Mart seçimleri için ‘Üretken Belediyecilik’ düsturu ile Atakum halkımıza en iyi hizmeti vermek adına yola çıkıyoruz. Üretken belediyecilik ilkelerimiz, milliyetçilik, çalışkanlık, adalet, dürüstlük, çağdaşlık, kalkınmacılık, katılımcılık, rekabetçilik ve şeffaflık. Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’imizin bir sözünü sizlere hatırlatmak istiyorum. Türkeş der ki; “Fikir, İman ve Ülkü Aşkı; İnsanları en güçlü yapanlardır.” Bende Mine Aktaş olarak buradan sizlere sesleniyorum. İnanç, Proje ve Atakum Aşkı ile Atakumluları daha güçlü kılarak en iyi hizmeti sağlayacağım.”

 

HUZURU SAĞLAYAN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

“Ayrıştıran değil, birleştiren, devletle vatandaşı kentle kentliyi buluşturan, planlama ile uygulamayı, işle aşı, hizmet ile toplumsal faydayı birleştiren, geçmiş ile geleceği, estetikle doğallığı, dürüstlükle çalışkanlığı, aile ile konutu, hayatla eğitimi birleştiren, kenti sağlıklı çevre ile bilim ve sanatla buluşturan, üretici ile pazarı bir araya getiren, teknoloji ve yenilikçiliği getiren, kentleri engelsizleştiren, dayanışma ve huzuru sağlayan belediyecilik anlayışı için adayım. Biz makamın gururuna değil, hizmetin onuruna talibiz.”

 

SORUNLARI VE İSTEKLERİ BELİRLEDİK

Milliyetçi Hareket Partimizin değerli lideri sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin , ‘Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hissetmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır. Belediyecilik gülümseyen yüzdür, uzatılan eli geri çevirmeyen cömertliktir. Darda kalanların acil yardımıdır’ sözlerini kendime rehber alarak, ilçesini seven bir Atakumlu, sürekli halkla içi içe olan bir insan olarak, kurmuş olduğumuz ekibimizle sorunları ve istekleri yapılan çalışmalar kapsamında belirledik. Atakum ile ilgili projeler geliştirdik. Projelerimiz kültür sanattan turizme, tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa hepsini kapsamaktadır. Çok kısa bir süre sonra üretken belediyecilik anlayışıyla hazırladığımız projelerimiz siz değerli Atakum halkının takdirlerine sunulacaktır. Buradan değerli hemşerilerimize sesleniyorum. Birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde sizleri ülkemizin teminatı olan MHP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Atakum’da sizlerin sesi nefesi olmak için adayım.”