Köktaş'tan Zafer Bayramı kutlaması
GÜNCEL // 29 Ağustos 2018 Çarşamba 13:28

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın, 96. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Köktaş'tan Zafer Bayramı kutlaması
Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "30 Ağustos, aziz milletimizin imanından aldığı güçle girdiği her savaştan zaferle çıktığını kanıtlayan, birliğini ve beraberliğini ortaya koyan bir kahramanlık destanıdır. Aynı inanç ve gururla, birlik ve beraberlik içinde bu büyük coşkuyu kutluyoruz.
Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişim ve saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle birlikte ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.
30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zafer ile birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır.
Bu anlamda, Aziz milletimiz için çok özel ve anlamlı bir öneme sahip olan 30 Ağustos hepimizin ortak bayramı ve iftihar vesilesidir.
Zaferlerle dolu tarihimizden ders almayarak bugünde istiklalimiz ve istikbalimiz üzerinde her türlü oyunlarını sürdürmeye devam eden şer odakları, aynı hezimeti yaşamaya mahkumdurlar.
Bugün, bizlere düşen görev, bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek, gelecek hedeflerimiz doğrultusunda tüm gücümüze çalışmaktır.
Bu duygularla, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bekası ve istikbali uğruna mücadele veren tüm kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi de minnetle yâd ediyorum."