'Hedeflerimizden alıkoyamazlar'
GÜNCEL // 26 Kasım 2016 Cumartesi 14:20

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Türkiye’yi 2023 hedeflerinden üst akılların alıkoyamayacağını söyledi.

'Hedeflerimizden alıkoyamazlar'
AK Parti Canik İlçe Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcıları İsmail Şen ve Mustafa Semizoğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve teşkilat mensupları katıldı.

“Koşmak zorundayız”

Toplantıda konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yeni Türkiye’nin oluşumunda şehirlerin rolünün çok büyük olduğuna işaret ederek, "Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi, demokrasinin yerleşmesi şehirlerimize bağlıdır. Şehirlerimizin akıbeti de iyi yönetilmelerine bağlıdır. Yani şehirleri kalkındıracak olan yerel yönetimlerdir. Bu bakımdan şehir olarak Yeni Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın hızına yetişmek için koşmak zorundayız. Dolayısıyla Samsun olarak biz de yerel ölçekte Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesine daha fazla katkıda bulunmalıyız" dedi.

“Oyunlar asla bitmez”

İç ve dış mihrakların büyüyen ve güçlenen Türkiye’ye saldırdığına da vurgu yapan Genç, "Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Şimdi de neymiş efendim, Avrupa Parlamentosu Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecinin durdurulması için tavsiye kararı almış. Türkiye’ye karşı oynanan bu oyunlar, bu planlar tarihten bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla bitmez. Biz bir olursak, güçlü olursak, önce evimizi, sonra mahallemizi, daha sonra ilçemizi, şehrimizi ve en sonunda ülkemizi daha ileriye taşımak için gayret gösterirsek, ne Avrupa Birliği’ne ne de başka bir şeye ihtiyacımız olur" ifadelerini kullandı.

“Oyun peşindeler”

Başkan Genç’in ardından teşkilat mensuplarına yönelik bir konuşma yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “AK Parti olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar millete hizmet etmek için canla başla çalışıyoruz. Bu hizmetleri de Allah rızası için yapıyoruz. AK Parti hükümetleri, AK Parti teşkilatları ve AK Parti’li belediyelerimiz bu düsturla çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. İçinde bulunduğumuz coğrafya bir ateş çemberidir. Ülkemizdeki hain terör örgütleri, Suriye’deki, Irak’taki terör örgütleri ve bize düşmanlık belleyen terör örgütleri ve bunların üst akılları ülkemiz üzerinde oyun oynama peşindeler. Fakat biz bu oyunlara izin vermeyeceğiz. 2023 hedeflerimize hızla ilerlerken, dünyanın en büyük 5 ekonomisi arasına girme yolunda emin adımlarla ilerlerken; bu üst akıllar bizi hiçbir hedefimizden geri döndüremezler” şeklinde konuştu.

“Yeni Anayasa ülkemizi yukarılara taşıyacak”

Göksel, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Yeni Anayasa ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Muhtemelen ocak ayında Yeni Anayasa Taslağı TBMM’ye gelecektir. Bu taslak ister 330 oyla, isterse de 367 oyla TBMM’den geçsin, yine de millete gidilecek. Referandum takvimi açıklandığında bizler de çalışmalarımıza başlayacağız. Yeni Anayasa içerisinde bulunan başkanlık sistemi de ülkemizi daha da ileriye taşıyacaktır. Bu sistem, rejim değişikliği değildir. Bu sistem ile birlikte ülkemizin yönetim şekli değişecek. Ülkemiz başkanlık sistemi ile karar alma noktasında daha da hızlı hareket edebilecek, ekonomik olarak 2023 hedefleri doğrultusunda daha da büyüyecektir. Şu anda kişi başına düşen milli gelirimiz 10 bin dolar seviyelerinde. Başkanlık sistemi ile ülkemizdeki kişi başına düşen milli gelirimiz 2023 hedeflerimiz doğrultusunda 25 bin dolar seviyelerine gelecektir. Teşkilatlar olarak bizler, milletimizin önüne gelecek olan yeni Anayasa referandumu için hazır durumdayız. İnanıyoruz ki, yeni Anayasa ülkemizi daha da ileriye taşıyacak. Samsun, tarih boyunca Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olmuştur. Bu noktada biz de, Samsun’umuzun cazibe merkezi haline gelebilmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnanıyoruz ki Samsun, aldığı yatırımlarla ve yerel yönetimlerimizin yaptığı hizmetlerle Türkiye’nin gözbebeği bir şehir olacaktır.”