Havza'da 2018 yatırım programı görüşüldü
GÜNCEL // 16 Mart 2018 Cuma 16:26

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz doğalgaz çalışmalarının 2018 yılı sonu itibari ile tamamlanacağını belirtti.

Havza'da 2018 yatırım programı görüşüldü
Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz makamında ziyaret ederek firma tarafından Havza’da yapılacak olan 2018 yılı çalışma planı hakkında görüş alışverişinde bulundular.
Görüşmede firma yetkisi Sezen; Başkan İkiz’e firmanın 2018 yılı çalışma planı hakkında bilgiler vererek; “inşallah bu yılsonu itibari ile Havza’da doğalgaz altyapı çalışmalarını tamamlamayı hedeflemekteyiz” dedi.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise ilçenin yüzde 5’lik bir kısmına doğalgaz verilemediğini belirterek; “İnşallah bu yılsonu itibari ile doğalgaz verilemeyen bu yüzde 5’lik kısımda da altyapı çalışmaları tamamlanarak ilçenin tamamı doğalgaza kavuşacak. Havza doğalgazın faydalarını görmeye başladı. Doğalgazın kullanımın artması ile son yıllarda kış aylarında hava kirliliği ilçemizde görülmüyor. Yine katı yakıt tüketiminde oluşan kül ve benzeri atıklarında azalması ile çevre temizliğinde de önemli katkısı oldu. Hem ekonomik hem de çevre sağlığı açısından doğalgaz halkımız için en ideal yakıt” diye konuştu.