İlkadım
Havza, Ramazan için hazır
GÜNCEL // 15 Mayıs 2018 Salı 12:35

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza’da halkın Ramazan ayını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Havza, Ramazan için hazır

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu açıklamada vatandaşların Ramazan ayını huzur ve rahat içerisinde geçirmesi için her türlü tedbirin alındığını belirterek; “Ramazan ayı boyunca Zabıta Müdürlüğümüz, Temizlik Hizmetleri Müdürlüğümüz ve diğer hizmet birimlerimiz ile ilgili olarak görevlendirmeler yapıldı. Yine Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından halkımızı Ramazan Ayının ruhuna ve maneviyatına uygun programlar ile dolu dolu bir Ramazan geçireceğiz” dedi.

Bu yıl da Ramazan’ı maneviyatına uygun şekilde değerlendirmek için farklı etkinlikler düzenleneceğini kaydeden Başkan İkiz; “11 ayın sultanı Ramazan ayının en güzel şekilde idrak edilebilmesi için her yıl olduğu gibi bu yıl da kültür ve maneviyat ağırlıklı bir birinden farklı etkinlikler gerçekleştireceğiz.  Ramazan ayı süresince geceleri Kur’an-ı Kerim tilavetleri, sema gösterileri, tasavvuf musikisi konserleri, çocuklara özel orta oyunu, tiyatro, Hacivat-Karagöz gösterisi ve ilahiler gibi  birçok farklı etkinlik yer alacak. Yani Ramazan Ayı boyunca Kevser Cami önünde  yediden yetmişe kadın-erkek, genç-yaşlı herkese yönelik etkinlikler olacak. Ramazan ayının ilçemize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim” diye konuştu.

Havza, Ramazan için hazır