Geleceğin mühendisleri
GÜNCEL // 15 Ekim 2019 Salı 17:18

OMÜ ve Samsun üniversitelerinde eğitim gören geleceğinin makine, endüstri ve uzay mühendisleri, MMO Samsun Şubesi'nde düzenlenen Tanışma Etkinliği'nde buluştu.

Geleceğin mühendisleri

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği ile Endüstri Mühendisliği ve Samsun Üniversitesi Makine, Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerine yeni kayıt yaptıran öğrenci üyelerine yönelik 'Tanışma Etkinliği' düzenlendi.

 

BİLGİ, BİRİKİM VE DONANIM

MMO Samsun Şube Öğrenci Üye Komisyonu Başkanı Yunus Emre Altay'ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte 64 öğrencinin Oda'ya 'üye kaydı'nın yapılmasıyla devam etti. Komisyon Başkanı Yunus Emre Altay, "Okul yaşantımız ve iş yaşantımız arasındaki geçecek olan süreçte okulumuzun yanı sıra, bizlerin bilgi birikim ve donanımlarını artırma çabası içerisinde olan MMO Samsun Şubesi yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Oda olarak teknik gezilerimiz başta olmak üzere sosyal etkinliklerimiz devam edecek" dedi.

 

GÜRKAN'DAN 'YABANCI DİL' UYARISI

Öğrencilerin gelecekte yer alacakları iş yaşamına hazırlıklı başlamasını son derece önemsediklerini belirten MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ise şunları söyledi:

 

"Rekabetin yoğun yaşandığı, farkındalık yaratabilen ve donanımlı olanın önünün açık olduğu iş yaşamında öğrencilerimizin almakta oldukları rutin eğitimin yanı sıra yabancı dil eğitimlerine ağırlık vererek ikinci hatta üçüncü yabancı dile sahip olabilmek için uğraş vermeleri gerekiyor. Öğrencilerimizin tasarım ve inovasyon kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik eğitimlere yönelmeleri de son derece önemli. MMO Samsun, Öğrenci Komisyonu ile koordineli olarak öğrenci üyelerimizin mesleki ve sosyal gelişimine yönelik çalışmalara devam edecek."