Esnafa Gülsan uyarısı
GÜNCEL // 18 Temmuz 2018 Çarşamba 14:04

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi Esnafları ve İşadamları Derneği Başkanı Cerrah, Gülsan esnaflarına uyarıda bulunarak, "Taşınma işlemiyle ilgili bazı kooperatifler esnafı yanlış bilgilendiriyor. Biz yerel seçim sonrasını beklenmesini istiyoruz" dedi.

Esnafa Gülsan uyarısı

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi Esnafları ve İşadamları Derneği Başkanı Asım Cerrah, Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarına uyarılarda bulundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından dönüşümü istenen ancak esnafların açtığı davalarla yürütmesi durdurulan Gülsan ile ilgili uyarılarda bulunan Cerrah, bazı kooperatiflerin esnafları yanlarına çekerek kafalarını karıştırdıklarını öne sürdü.

Gülsan'ın taşınması ile ilgili olarak en uygun zamanın yerel seçimler sonrası olduğunu belirten Cerrah, " Yerel seçimler sonrası yeni Büyükşehir Belediye Başkanımız belirlenecek. Çok kısa bir zaman kala Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınması konusunda acele edilmemesini esnaf olarak istiyoruz. Burada esnafın geleceği söz konusudur. Yerel seçimler sonrası yeni başkanla birlikte Gülsan Sanayi Sitesi'nden içerisinden esnafların olacağı bir heyet ile ortak akılla bu taşıma işlemi gerçekleştirilebilir. Biz bunu istiyoruz. Bazı kooperatifler esnafı yanlış bilgilendiriyor. Taşınma işleminde acele edilmemeli, yanlış yapılırsa bu esnaf için kötü olur "dedi. 

Hedefhalk / Zekeriya FIRAT