Erdoğan'a Tekkeköy göndermesi
GÜNCEL // 26 Mayıs 2022 Perşembe 19:15 // Güncelleme: 26 Mayıs 2022 Perşembe 19:15
Erdoğan'a Tekkeköy göndermesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçen hafta sonu katıldığı bir temel atma töreninde müteahhitle 'erken teslim pazarlığı'na tutuşmasını 'mizansen' olarak niteleyen CHP'li Neslihan Hancıoğlu "Biz Samsunlular aynı mizanseni 2019 yılında seyrettik. 600 günde bitirilecek diye müteahhitle pazarlık yapılan Tekkeköy Devlet Hastanesi, aradan 1180 gün geçmesine rağmen ortada yok" dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 600 günde tamamlanacağı söylenen, ancak aradan geçen bin 180 güne rağmen hâla kaba inşaat seviyesinde olan Tekkeköy Devlet Hastanesi'ni TBMM Genel Kurulu gündemine taşıdı. Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik öngören teklifin görüşmeleri sırasında CHP adına söz alan CHP'li Hancıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temel atma törenlerinde müteahhitlerle yaptığı pazarlığı 'mizansen' olarak niteleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Cumhurbaşkanı hafta sonu bir temel atma törenindeydi... Hani şu 36 ayda tamamlanacak olan, ancak sayın Erdoğan'ın müteahhitle pazarlığa tutuşup, 12 ayda bitirme sözünü aldığı projenin temel atma töreni... Biz Samsunlular aynı mizanseni, 2019 yılında da seyrettik. Sayın Cumhurbaşkanı, seçim kampanyası için geldiği Samsun'da, Tekkeköy ilçemizde gecenin bir vaktinde devlet hastanesi inşaatı temeli atmış ve 600 günde bitirilmesi için müteahhitle pazarlığa tutuşmuştu. Tıpkı geçen gün yaptığı pazarlık gibi... Peki sonuç ne oldu, biliyor musunuz? Aradan 1180 gün geçti, ortada hâla bir hastane yok!"