CHP Samsun örgütü değişimden yana
GÜNCEL // 19 Temmuz 2018 Perşembe 16:10

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Yönetim kurulu üyesi ve Kurultay delegesi Mustafa Güngör'den, Olağanüstü Kurultay için imza toplama süreciyle ilgili açıklama geldi.

CHP Samsun örgütü değişimden yana
16 Temmuz Pazartesi gününden bu yana seçim gündemli olağanüstü kurultay çağrısı için Samsun'da ve Türkiye'nin hemen her yerinde organize olunduğunu söyleyen Mustafa Güngör, "Samsun'da bulunan Kurultay Delegelerimizin büyük kısmı, değişimden yana tavır koydu. Şu an itibariyle 13 kişi, Olağanüstü Kurultay için imza verdi. Türkiye'de de sayının 700'leri geçeceğini tahmin ediyoruz. biz, sokağın sesini, tabanın sesini dinliyoruz. Buna göre siyasetimizi şekillendiriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetimi artık bu sıkleti taşıyamıyor. Bunu herkesten duymaya başladık. Verecek cevap, edecek söz bulmakta güçlük çekiyoruz. 24 Haziran seçimlerinde yüzde 22 oy aldık. Seçimi AKP kaybetti şeklinde açıklamalarla kamuoyunun karşısına çıkıldı. Yanlış yapıldı. Biz bu seçimi kaybettik. Sadece basit bir seçim kaybetmiş de değiliz. Maalesef, rejim değişti. Elimizdekileri de kaybetmemek için derhal değişiklik yapmak zorundayız. Güçlü bir kadroya görevi teslim etmek zorundayız. Biz bugün varız, yarın yokuz ama gelecek nesiller için taşıdığımız sorumluluk gereği, bu değişimin gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, yeni bir vizyon oluşturmalı ve sağlam bir kadro eliyle bu vizyon desteklenmelidir." dedi.
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in, 'İmza sayısı 120'yi geçmez' şeklindeki açıklamalarının da manipülatif olduğunu söyleyen Mustafa Güngör, "Sayın Kemal Zeybek'e cep telefonumda kayıtlı olan Noter evraklarını gösterebilirim. Türkiye'nin her tarafından var. Sadece 250-300 tanesi benim cep telefonumda kayıtlı. Kendileri de biliyorlar ki, değişim artık kaçınılmazdır. Ortada 'değişim rüzgarı' değil, adeta bir 'değişim fırtınası' var. Buna karşı koymak doğru değil. Yarın olur, pişman olurlar. " diye konuştu.
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ın, 'Değişim olmalı ama zamanı değil' şeklindeki açıklamalarının şahsi bir açıklama olduğunu ve örgütü bağlamadığını belirten Mustafa Güngör, ' İl Başkanı'nın, örgütü bağlayan bir açıklama yapması için, benim de yönetim kurulu üyesi olduğum örgütten karar çıkarması gerekir. Böyle bir karar da yok. Merak edenler için söylemek isterim, Cumhuriyet Halk Partisi samsun örgütü de değişiklikten ve olağanüstü kurultaydan yanadır. Yönetim Kurulu toplantısında bu durum oylanırsa, söylemiş olduğumun doğruluğu da görülecektir. Dolayısıyla, Mehmet Kundak'ın 'değişim erkendir' açıklaması da sadece kendisini bağlar. Örgütün görüşünü ve düşüncesini almadan böyle açıklamalarda bulunmak, örgüte zarar verir. Bunu da kendisine hatırlatmak isterim. " diye sözlerini tamamladı.