Çarşamba'ya binicilik tesisi
GÜNCEL // 05 Ağustos 2018 Pazar 21:43

Binicilik Tesisleri vatandaşların hizmetine açıldı. Başkan Hüseyin Dündar, "Ata sporumuz olan biniciliği yeni nesillere öğretmek istiyoruz" dedi

Çarşamba'ya binicilik tesisi

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde şehir merkezinin 6 km güneyinde 600 dönüm alanda çalışmaları tamamlanan Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı'nda yer alan tesislerden birisi olan Binicilik Tesisleri, halkın kullanımına açıldı. Tesisleri ziyaret eden vatandaşlar, binicilik faaliyetlerine yoğun ilgi gösteriyor.


ATA SPORUMUZU YENİ
NESİLLERE TAŞIYORUZ

Binicilik Tesisleri ile Çarşamba'nın önemli bir spor dalına daha kavuştuğunu açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, "Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı'nda yer alan tesislerimizi birer birer hizmete açıyoruz. Değerlerine bağlı bir belediye olarak, sosyal, kültürel ve sportif anlamda geleneklerimize, örf ve adetlerimize uygun alanlarda yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Ata sporumuz biniciliği yeni nesillere öğretmek ve bu geleneği devam ettirmek istiyoruz. Binicilik sporu, hemen her yaşta insanın yapabileceği bir spordur. Binicilik tesislerimizden ilerleyen dönemlerde fiziksel, zihinsel veya duyusal sorunu olan kardeşlerimiz, dezavantajlı gruplarımız da faydalanacaklar. Bir anlamda toplumun tüm kesimlerine sosyal hizmet verecek olan bir tesisi ilçemize kazandırdık" diye konuştu.

Çarşamba'ya binicilik tesisi