Canik kırsalından YEDAŞ tepkisi
GÜNCEL // 5 Haziran 2020 Cuma 14:51

Canik'in merkez Kestanepınarı Mahallesi ve kırsal mahallelerinin elektrik sorununa yıllardır bir çözüm üretilememesi tepki çekiyor

Canik kırsalından YEDAŞ tepkisi
Canik ilçesine bağlı Kestanepınarı Merkez Mahallesi başta olmak üzere ilçenin kırsal bölgelerinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri, mahalle sakinlerini mağdur ediyor. Kestanepınar Merkez Mahallesi Muhtarı ve Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, "Mahallemizde bulunan elektrik hatları 1982 yılında yapılmıştır ve hâlâ o günkü haliyle hizmet vermektedir. Mahallemize elektrik yetmemekte, sık sık yaşanılan kesintiler yüzünden köyümüzün geçim kaynaklarını verimli kullanamamaktayız. Yedaş görevlilerinin de bizzat gelip yaptığı ölçümlerde sorunumuz tespit edilmiş ancak 2017 yılından beri mahalle halkıyla beraber, defalarca dilekçelerle başvuru yapmamıza rağmen sorunumuz çözüme kavuşturulmamıştır. Bizler mahalle halkı olarak Yedaş'ın, 2020 trafo yenileme planlarına dahil edilmek ve mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini istiyoruz” dedi.
Elektrik faturası tahsil ederken oldukça aceleci davranan ve en ufak bir gecikmeye dahi tahammülü olmayan hemen kesintiye giden Yedaş'ın aynı hassasiyeti verdiği hizmette de göstermesini beklediklerini belirten Muhtar Genç, Kestanepazarı halkının mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesini istedi.