Çanakkale şehitleri için yürüdüler
GÜNCEL // 19 Mart 2019 Salı 15:30

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde ‘Çanakkale Zafer Fener Alayı’ düzenledi.

Çanakkale şehitleri için yürüdüler

Marşlarla, türkülerle İstiklal Caddesi boyunca yürüyen kalabalık, ‘’ Mustafa Kemal’in Askerleriyiz sloganları ile coşku içinde Atatürk Anıtında yürüyüşü bitirdiler.

Anıtta bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli: ‘’Türk Kurtuluş Savaşının ve Devrimlerinin yolunu açan, Çanakkale Geçilmezi tarihe yazdıran Çanakkale Zaferinin, Destanının 104. Yılını Ulusça anıyoruz, kutluyoruz.

Çanakkale Zaferi; emperyalist güçlerin, ülkemizin bulunduğu coğrafya üzerindeki, paylaşım projelerini bozguna uğratan bir büyük destandır.

Çanakkale Zaferi; millet olma yolundaki en büyük adımdır. Ulus Devlet anlayışının temelidir. Dünya tarihine, bir büyük Devrimci Lideri, Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü kazandıran şanlı direnişin adıdır.

Çanakkale Zaferi, geriye dönmeyi asla düşünmeden vatan savunmasına koşan Onbaşı Seyitlerin, 57. Tümenin, onbeşlilerin adıdır.

Çanakkale Zaferi;“Çanakkale Ruhu”nun oluşumu ve yükselişidir.

“Çanakkale Ruhu”; Büyük Atatürk’ün Conkbayırı’nda cephanesi biten Mehmetçiklere; “süngü tak”emrini verdikten sonra; “ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum.”sözleriyle vücut bulanantiemperyalistduruştur.

“Çanakkale Ruhu”; emperyalizmi yenilgiye uğratan Büyük Türk Devrimi’nin ışığıdır, doğuşudur.

“Çanakkale Ruhu”;Mustafa Kemal ATATÜRK’TÜR.Atatürkçü Düşünce Sistemi’dir. Türkiye’dir.

Bir milli bilinçtir. Ulusal bir kimliktir.

Tek Liderimiz, Tek Rehberimiz ve Tek Başkomutanımız GaziMustafa Kemal ATATÜRK’ü tükenmeyecek bir bağlılıkla, saygı ve özlemle bir kez daha anıyoruz. Bu vatan uğruna, 104 yıl önce Çanakkale’de canlarını veren, bugün de terörle mücadele de şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyoruz’’ dedi.