İlkadım
'Bugünümüzü şehit ve gazilerimize borçluyuz'
GÜNCEL // 16 Mart 2018 Cuma 16:36

19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve beraberindekiler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü münasebetiyle ilçede bulunan şehit ailelerini ziyaret etti

'Bugünümüzü şehit ve gazilerimize borçluyuz'

Ziyaretlerde şehit aileleriyle sohbet ederek yakın ilgi gösteren Kaymakam Güner ve Başkan Topaloğlu, “Şehitlerimizin geride kalan aileleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Bu vatan için şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış, Çanakkale’den, İstiklal Savaşından günümüze kadar nice şehitlerimiz ve gazilerimiz hürmetine bu topraklar bizlere vatan olmuştur. Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bugünlerimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ailelerimizin sıkıntıları ve sorunları bizim sıkıntımız, bizim sorunlarımızdır. Devletimizin bütün kapıları şehit ailelerimize her zaman açıktır. Bu vesile ile vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Şehit aileleri ise, ziyaretten duyduklarını memnuniyeti dile getirerek, Kaymakam Yavuz Güner, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.

'Bugünümüzü şehit ve gazilerimize borçluyuz'