'Biz koşalım, onlar yaşasın'
GÜNCEL // 08 Kasım 2017 Çarşamba 18:17

LÖSEV, 39. İstanbul Maratonu'nda, “Biz Koşalım, Onlar Yaşasın” sloganıyla sağlık için, iyilik için koşacak. Samsun’dan da bir gönüllü katılacak...

'Biz koşalım, onlar yaşasın'

39. İstanbul Maratonu’nda “Biz Koşalım, Onlar Yaşasın” sloganı ile koşacak olan LÖSEV Gönüllüleri, oluşturdukları bağış kampanyaları için destek çağrısında bulunmaya devam ediyor. 12 Kasım 2017 Pazar günü gerçekleşecek olan Uluslararası İstanbul Maratonu için 10 Km, 15 Km ve 42 Km ve halk halk koşusu kategorilerinde yapılacak. Kurumsal ya da bireysel, bu yıl LÖSEV ile İstanbul Maratonuna katılacak olan yüzlerce kişinin tek bir hedefi var; kanserle mücadele eden miniklere destek.

 

Samsun’dan da katılım var

Koşar Adım LÖSEV Takımı, “Biz Koşalım, Onlar Yaşasın” sloganıyla, ortak belirlenen hedef doğrultusunda kişisel bağış kampanyalarına destek sağlamak için yarışıyor. Çünkü her kuruş bağış, hedefe ulaşmak için bir umut. Profesyonel sporculardan amatörlere, çocuklardan kendini genç hissedenlere kadar hep birlikte sağlık için, iyilik için koşarak hedefi yakalayacaklar.

Hüseyin Avni Ortay  tek katılımcı olarak Samsun ilini temsil edecek, başlattığı kampanya ve toplanan bağışlarla kampanyaya destek olacak.

 

Koşar adım Lösev projesinde yer aldığı ikinci maratonunda 10K koşusunda koşacak olan 36 yaşındaki Sigortacı Hüseyin Avni Ortay, 6 yıla yakın zamandır LÖSEV gönüllüsü olduğunu, 2017 Runatolia Maratonu'nun ardından 39. İstanbul Maratonu ile Koşar Adım Lösev projesinde ikinci kez yer alacağını söyledi. Amacının bu konudaki farkındalığı artırarak gelecek günlerde daha çok gönüllü ile bu faaliyeti sürdürmek olduğunu belirten Oktay, kampanyasının kısa zamanda yakın çevresinin desteği ile geniş bir kişi sayısına ulaştığını kaydetti.
Oktay, ayrıca Lösev’in başarılarının sadece ülkemizde değil dünya genelinde taktir gördüğünün en iyi işaretinin Lösev Kurucusu ve Başkanı Dr. Üstün Ezer’in  World of Children (Çocukların Dünyası) Vakfı, “Çocuk Hakları Nobeli” ile ödüllendirilmesi olduğunu paylaştı. Kampanyasına "https://www.losev.org.tr/ozelgun/KosarAdim/Bagis" https://www.losev.org.tr/ozelgun/KosarAdim/Bagis linkinden ulaşabileceklerini belirten gönüllü koşucu, hedefinin 15.000 TL bağış rakamına ulaşmak olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Hedef 250 Bin Türk Lirası…

 


Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen maratonlarda pek çok amatör sporcu ile çocuklar için umuda koşan Koşar Adım LÖSEV, Türkiye’nin dört bir yanında sayıları 24 bini bulan ve kanserle mücadele eden, vakfa kayıtlı ihtiyaç sahibi olan ailelere daha hızlı ve kalıcı çözümler sunmak amacıyla Mobil LÖSEV Projesi için koşacak.

Mobil LÖSEV Aracı ile İstanbul’un her noktasındaki hastalarına ulaşarak yardımlarını birebir ulaştıracağı gibi lösemili çocukların evde tedavi hizmetlerini de gerçekleştirecek. Mobil tedavi ve yardım aracında yer alacak sağlık personeli ve sosyal hizmet uzmanlarıyla, vakfa kayıtlı hastalar uzman yardımını bulundukları yerden alabilecekler.