Başkan Tok moral verdi
GÜNCEL // 22 Eylül 2017 Cuma 18:02

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Liman Mahallesi Ozan Sokak’taki bir felçli hastayı evinde ziyaret ederek moral verdi

Başkan Tok moral verdi
Geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası felç kalan 68 yaşındaki emekli Yusuf Şahin’e habersiz ziyaret yapan Başkan Tok’u kapıda gören Ayşe Şahin şaşırdı. Başkan Tok, felçli hasta Yusuf Şahin’in kaldığı odaya giderek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Moral verdiği Yusuf Şahin’in hastalığı ile ilgili eşinden bilgi alan Başkan Tok, hastalıklarla mücadele de en önemli unsurun moral ve motivasyon olduğunu vurguladı.“Hastalıklarla mücadelede moral çok önemli”

Yaşam içerisinde beklenmedik rahatsızlıkların insan hayatında önemli değişikliklere neden olabileceğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bazen beklenmedik rahatsızlıklar insan hayatını önemli ölçüde etkiliyor. Ama hayata küsmeden, en olumsuz şartlarda bile yapılabilecek güzelliklerin olduğunu düşünerek hareket etmemiz gerekir” dedi."Hasta ve yaşlılarımız yalnız bırakmıyoruz”

Medeniyetimizde hasta ve yaşlı ziyaretlerinin önemine dikkat çeken Başkan Tok, “Dinimizce önem verilen hususlardan birisi de hasta ve yaşlıları ziyaret etmektir. Hastanın duasını almanın mükâfatı büyüktür. Hastalara ve yaşlılara yaptığımız ziyaretler bizim kültürümüzün en güzel göreneklerinden biri. Büyüklerimizden hasta ve yaşlıları ziyaret etme kültürünü görerek yaşadık. Hastalarımızı ve hasta yakınlarını ziyaret ederek onlara yalnız olmadıklarını hissettirmektir” diye konuştu.