Başkan Kıyma sahil esnafıyla buluştu
GÜNCEL // 15 Mayıs 2019 Çarşamba 12:22

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, sahil esnafıyla bir araya gelerek belediyenin devam eden projeleri, ilçe sorunları, yaz ayları için planlanan çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Kıyma sahil esnafıyla buluştu

Toplantıda birçok konuya değinen Başkan Kıyma, yapımı devam etmekte olan gözleme satış alanları, sahil çevre düzenleme ve peyzaj, yeni istem duş kabinleri ve tuvalet, 7 adet T projeleri ile özellikle yaz aylarında sahil bölgesinde artan yoğunlukla ilgili Belediyemizin yapacağı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi aktararak, sorunların çözümü ile ilgili istişarelerde bulundu.

Başkan Hüseyin Kıyma’nın konuşmalarında özellikle vurguladığı satır başlarından bazıları şöyle;

‘’Kendimizi standart sıradan bir ilçe olarak görürsek çok büyük bir hata yapmış oluruz. İlçemizin konumunu, insanlarını ve geçmişinden gelen potansiyeli ilçemiz için avantaja çevirmeliyiz.

İlçemizde devam eden projelerin her biri birbirini tamamlayan projeler olup, bütün çalışmalar bittiğinde büyük resimde ilçemizin geçirdiği değişimi inşallah hep beraber görüyor olacağız. Burada toplanmamızın asıl sebebi yaz ayları ile birlikte turizm sezonumuzun açılmasıdır. Sizlerin, değerli esnafımızın, vatandaşlarımızın bu ilçe için bizden beklentilerini bilmek istiyor ve ‘’daha iyisi için ne yapabiliriz’’ bunu konuşmak istiyorum.

Sizlerle birlikte sahil yürüyüş yolumuzda yapacağımız gerek turizme gerek ilçe gelişimine faydalı şeyleri birlikte tartışalım, Yakakent için en güzelini yapalım istiyorum.

Böylesine güzel bir ilçenin tanıtımının yetersizliği Başkanlığımın ilk günlerinden beri dikkatimi çeken konuların başında geliyor. Bu ilçeyi tanıtacak, bize özgü, bu ilçenin güzelliğini, insanlarının güzelliğini hatırlatacak bir hediyelik eşya tasarlayabilir miyiz dedim. Bu eşya bir magnet, anahtarlık, kupa, küçük bir tablo, deniz kabuklarıyla yapılmış el emeği bir süs eşyası, vs. aklınıza ne geliyorsa sizlerin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Böyle küçük bir ayrıntının dahi ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacağını, zamanla Yakakent’in bölgede hak ettiği noktaya gelmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Tabi burada bizlerin ve vatandaşlarında üstüne düşen görevler var. Öncelikle konulan kurallara uyulmasının gerektiği, uymayanları otokontrole uyarmamız gerekiyor.

Bu konuda üstümüze düşeni yapacağımızdan eminim. Daha yapılacak çok işimiz, birçok projemiz var, bunların hepsini tamamlayacağız inşallah.

Ancak Allah’ın izniyle en kısa sürede hepimizin göreceği gibi sahilimizi sil baştan, tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde çevre ve şehir estetiğine uygun şekilde yeniden inşa edeceğiz.

Bu ilçeyi, sahilimizi sizlerle birlikte, bilinirliğiyle geliştireceğiz hak ettiği yere getireceğiz. Yakakent için el birliği yapalım en güzelini yapalım diye beraberiz. Bugün burada aynı duygularla bir araya gelen bu değerli topluluğa toplantımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.’’

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, yaklaşık bir buçuk saat süren toplantı sonunda katılımcılara verdikleri katkı ve destekten dolayı teşekkür etti.