Bafra'da ücretsiz otopark dönemi
GÜNCEL // 02 Ekim 2018 Salı 10:00

Samsun'da mahalle aralarına kadar her köşe bucakta 'park fişi kesen' PARKTEK'in yasal olup olmadığı tartışmaları sürürken, Bafra'da Belediye Başkanı Kılıç, 'ücretsiz otoparkı' vatandaşların hizmetine sundu

Bafra'da ücretsiz otopark dönemi
Samsun'da hemen hemen tüm bulvar ve caddelerde, hatta sokak aralarına dahi levhasını asan, yol kenarına bırakılan araçlara 'park fişi kesen' PARKTEK'e vatandaşların tepkisi her geçen gün büyürken, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da diğer belediye başkanlarına örnek olacak bir projeye imza attı ve 'ilçeye ücretsiz otopark' yaptı.

2016 YILINDA KALDIRILMIŞTI

Samsun'da yayın yapan internet haber sitesi SamsunKentHaber.com'un haberine göre, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçede park sorunu yaşayan vatandaşların hizmetine ücretsiz otopark sundu. Ücretsiz otopark vatandaşların büyük takdirini topladı. Bafra'da da Başkan Zihni Şahin döneminde uygulanan yol üstü PARKTEK otopark uygulaması, 2016 yılında firmanın zarar ettiği gerekçesi ile kaldırılmıştı.


SAMSUNLULARIN EN BÜYÜK SORUNU

Samsun İlkadım şehir merkezinde ve Atakum ilçesinde yol üstüne bırakılan her araçtan PARKTEK şirketi tarafından 'park ücreti' alınırken, kentte PARKTEK uygulamasının yasal olup olmadığı tartışmaları her geçen gün daha da büyüyor. PARKTEK, park ücreti nedeni ile şirkete borçlu olan araç sahiplerine ilamsız takip evrakları da gönderiyor. Bazı yargı kararları ise Parkomat'ın  yasal dayanağının olmadığını ortaya koyuyor.


REFERANDUM YAPACAĞIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de vatandaşların PARKTEK şikayetleri üzerine, belediyenin 3 yıllık daha sözleşmesinin olduğunu ifade ederek, süresinin bitiminin ardından da referandum yapmayı planladıklarını söylemişti. Samsun'da uygulamasıyla vatandaşın canını yakan PARKTEK uygulamasına Bafra'da 'ücretsiz otopark' yapılarak çözüm bulunurken, aynı uygulamanın Samsun'da da olması bekleniyor.


hedefhalk.com