Ayvacık'ta istiridye mantarı tesisi kuruldu
GÜNCEL // 15 Ocak 2018 Pazartesi 11:23

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu?’nun girişimci vatandaşlara verdiği yüzde 65’?lik hibe desteği ile Ayvacık İlçesi’nde istiridye mantarı üretim fabrikası açıldı

Ayvacık'ta istiridye mantarı tesisi kuruldu

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’’nun kırsal alanda yaşayan vatandaşların, gelir düzeyinin yükselmesi, doğal kaynakların korunarak kullanılması ve zenginliklerin tüm insanlara yansıtılması amacıyla girişimci vatandaşlara verdiği yüzde 65’’lik hibe desteği ile Ayvacık’ta istiridye mantarı üretim fabrikası açıldı.

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun ilçede yaptığı ilk projesi ve Türkiye’’nin en modern mantar tesislerinden biri olan Ayvacık Mantar tesisi ilk hasadına başladı.

Tesisin sahibi Sertaç Can’’ı ziyaret eden Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, mantar tesisini gezerek; Ayvacık İlçesinin her alanda kendini yenileyen ve hızla tırmanışta olan bir ilçe olduğuna vurgu yaptı.

Belediye Başkanı Mustafa Belur, “ “Turizm bölgesi olan ilçemizde vatandaşlarımız gerek turizm noktasında, gerekse tarım alanında yapacağı yatırımlarla hem kendi ekonomilerine hem ilçe ekonomimize hem de ülke ekonomimize katkıları olacaktır. Avrupa Birliği ve devletimizin vatandaşlarımıza girişimci olabilmeleri için sunduğu bu güzel desteklemelerden dolayı ilçe vatandaşlarımızla  birçok projelere beraber imza atacağımızı ümit ediyorum. İlçemiz için yatırımcı ve girişimci olacak vatandaşlarımıza Belediye olarak  çalışmalarda desteğimi esirgemeyeceğimi ifade etmek istiyorum. Yeter ki yapmak istedikleri iş için adım atsınlar” dedi.’’

Tesis sahibi Sertaç Can’ı’nın özel olarak hazırlattığı İstiridye mantarı kızartmasının tadına bakan Belediye Başkanı Mustafa Belur, lezzetine onay vererek tesisin hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu.

Ayvacık'ta istiridye mantarı tesisi kuruldu