Aydınlar Ocakları Samsun’da toplandı
GÜNCEL // 12 Mayıs 2017 Cuma 19:01

Aydınlar Ocakları 45. Büyük Şurası, Samsun Aydınlar Ocağı ev sahipliğinde başladı.

Aydınlar Ocakları Samsun’da toplandı
Samsun’da bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen ’Aydınlar Ocakları’nın Gelecek Projeksiyonu’ temalı 45. Büyük Şura’nın açılış toplantısına birçok ilden bilim adamları katıldı. Çeşitli etkinliklerle 3 gün sürecek 45. Büyük Şura, sonuç bildirgesinin okunması ve basın toplantısıyla son bulacak.

Aydınlar Ocakları 45. Büyük Şurası’nın açılış konuşmasını yapan Samsun Aydınlar Ocağı Başkanı Doç. Dr. Taner Tunç, "Ülkemiz son zamanlarda zor bir süreçten geçmektedir. Bu durum Aydınlar Ocağı’na olan ihtiyacı bir kat daha artırmaktadır. Ocağımızın bu manada üstlendiği görev: ’Gönül seferberliğidir’. Devletin devamı ve milletin refahı için her zamankinden daha fazla Aydınlar Ocaklarının varlığına ve öngörüsüne ihtiyaç vardır. Milletimiz zorluklar içerisinde devleti kurdu. Binlerce şehidin bize emaneti olan bu vatan istiklali ve istikbali hak etmektedir. Kazanan istiklali korumak ve istikbali sağlamak için; nüfus, ekonomi, bilim, beyin ve toplumun sosyal ahlak gücüne ihtiyacımız vardır" dedi.

Toplantıya; Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, ocak başkanları katıldı. Kısa bir konuşma yapan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, bilim adamlarını Samsun’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Samsun Aydınlar Ocağı Başkanı Doç. Dr. Taner Tunç, Başkan Şahin’e hediye takdiminde bulundu.
Aydınlar Ocakları Samsun’da toplandı
Aydınlar Ocakları Samsun’da toplandı