Asker uğurlamasına ceza
GÜNCEL // 8 Haziran 2020 Pazartesi 20:22
Asker uğurlamasına ceza
Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında düzenlenen İl Pandemi Kurulu toplantısında asker uğurlama töreni ve konvoylara kesinlikle müsaade edilmemesi kararlaştırıldı.

Samsun'da aktif coronavirüs vaka sayısının 300'ü geçmesinin ardından gözler asker törenleri, düğün ve konvoylara çevrildi. Düğünlerin 1 temmuzda başlaması beklenirken, askere alımın devam ettiği şu günlerde, İl Pandemi Kurlu toplantısı Vali Osman Kaymak başkanlığında ilçe kaymakamları, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla video konferans üzerinden yapıldı.

Kişi Başı 3,150 TL
Koronavirüs tedbirleri kapsamında asker uğurlama töreni ve konvoyların yapılmayacağını hatırlatan Vali Osman Kaymak, bu konudaki denetimlerin sıkılaştırılacağını ve kuralları ihlal edenlere Hıfzıssıhha Kanunun 282.maddesine göre 3.150 TL para cezası uygulanacağını belirtti.

LGS'de Ücretsiz Maske
Ayrıca, 20 Haziran 2020 tarihinde LGS kapsamında yapılacak merkezi sınava ilimizdeki 315 okulda 24.498 öğrencinin gireceğini belirten Vali Kaymlak, sınavla ilgili hazırlıkların devam ettiğini ve sınava giren öğrenciler ile görevlilere ücretsiz maske dağıtılacağını kaydetti.