Arabada sigara yasağına destek
GÜNCEL // 27 Eylül 2019 Cuma 13:25

TŞOF Başkanı Apaydın, arabada sigara yasağı uygulamasına destek verdiklerini belirterek "Var olan bir kanun uygulanmaya başlandı. Yasağı sonuna kadar destekliyoruz" dedi

Arabada sigara yasağına destek

Sigara denetimleri ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Kanun zaten vardı. 2013 yılında 4207 sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun''da yapılan değişiklikle hususi araçların içerisinde ve sürücü koltuklarında da sigara içilmesine yasak getirilmişti..Hatta kanunun çıktığı ilk 10 ay içinde kimseye ceza kesilmemesi gündem olmuştu "dedi.


UYGULAMA ZAMANLA OTURACAKTIR


Aydın, "Sigaranın sağlığımıza olan zararı düşünülerek alınan bu kararı halkımızın da destekleyeceği kanaatindeyim. Kanun ilk çıktığı zaman bu ceza 88 TL idi. Yeni düzenleme ile bu ceza 153 Türk Lirasına çıkarıldı. Hatta Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu olarak o dönemde uzun yola çalışan ticari araçlara bu cezanın uygulanmamasını istemiştik. Ancak, Sigara insan hayatına çok zarar veriyor. Uygulamaya sürücülerimiz zamanla uyum sağlayacaklarına inancım tamdır "diye konuştu.