Akdağ'a yeni kafeterya
GÜNCEL // 27 Eylül 2020 Pazar 14:32
Akdağ'a yeni kafeterya

Samsun'un turistik ilçelerinden Ladik, büyükşehir belediyesinin altyapı hizmetleriyle gelişmeye devam ediyor. İlçede yarım kalan düğün salonu yapımını tamamlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ambarköy'deki çevre düzenleme çalışmalarını da sürdürüyor. İlçeye bağlı 53 mahallenin yol problemleri ise 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

İlçenin turizm potansiyelini artırmak için yoğun bir çaba harcayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Akdağ Kayak Merkezi'ne büyük önem veriyor. Samsun'a 87 kilometre uzaklıktaki 1900 metre rakıma sahip Akdağ Kayak Merkezi, 1360 metre pist uzunluğu, 16 direkli ve 84 sandalyeli telesiyejiyle kış aylarında turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Akdağ Kayak Merkezi'nin sadece kış aylarında değil yazın da turistlere hizmet verebilmesi için ilave yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, merkezin ilçeye ulaşımını sağlayan 7 kilometrelik yolun bakım onarımı ile yarım kalan 800 metrelik yolun yapımını tamamladı. Kayak merkezinin çevre düzenlemesi yeniden yapılarak, 4 bin 500 metrekarelik otopark alanı asfaltlandı, tuvalet ve lavabolar ise büyütüldü. İnşaatı süren modern kafeterya ise yılsonuna kadar tamamlanacak. 300 metrekare büyüklüğündeki yeni kafeteryada mescit de bulunacak. Kafeteryanın işletmeciliğini ise Büyükşehir Belediyesi yapacak.