AK Parti'de kimler gitti, kimler kaldı?
GÜNCEL // 24 Ocak 2018 Çarşamba 10:30

Muharrem Göksel'in genel merkez kararı ile görevden alınması sonrası AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na atanan Avukat Hakan Karaduman, yönetim kadrosunu atadı.

AK Parti'de kimler gitti, kimler kaldı?

AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Avukat Hakan Karaduman, yönetim kadrosunu atadı. Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Salih Çelik, Seçim İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ersan Aksu, Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Reşat Keleş, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Ekonomi İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Hut, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zafer Özata, Çevre, Şehircilik ve Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Serinkaya koltuğunu koruyan isimler arasında yer aldı.

Tanıtım ve Medya İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Şen yeni yönetim kadrosunda yer almazken, yerine Avukat Hakan Ay görevlendirildi. Sosyal Politikalar'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Semizoğlu'nun yerine ise Güner Armutlu getirildi. Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Uzunlar'ın yerine Yasemin Altuncu görevlendirildi. 
Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Hikmet Yücebaş'ın yerine Kenan Saroğlu görevlendirildi. İl Genel Sekreterliği'ne Adnan Kaçmaz'ın yerine İlhan Kara getirildi. Daha önce Hakan Ay'ın yaptığı İnsan Hakları'ndan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine ise Ender Kökten atandı. Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı'na da Hasan Uzunlar  atandı.