3 bin aileye yardım
GÜNCEL // 26 Ağustos 2018 Pazar 15:05

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, geleneksel olarak düzenledikleri ‘Paylaşalım Bayram Olsun’ kampanyasıyla 3 bin ailenin sofrasını kurban etiyle buluşturduklarını ifade etti.

3 bin aileye yardım

Kurban Bayramı boyunca gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleriyle, Atakumlu vatandaşlarla kucaklaştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, geleneksel olarak düzenledikleri ‘Paylaşalım Bayram Olsun’ kampanyasıyla da 3 bin ailenin sofrasını kurban etiyle buluşturduklarını ifade etti.


Bayramın birleştirici gücünü ve maneviyatını, bayram boyunca gerçekleştirdikleri ziyaretlerde Atakumlu vatandaşlarla birlikte hissettiklerini dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Millet olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden birini yaşıyoruz. Böyle bir dönemde bir arada, dimdik durmamız gerektiği bilinciyle, Kurban Bayramını da fırsat bilerek vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz mahallelerdeki esnafımız ve vatandaşlarımızla tek tek kucaklaşarak bayramlaştık, talep, öneri ve şikayetlerini dinledik. İlçemizdeki birlik ve beraberliğin hiç bozulmamasını dilerim. Bu anlamda sağlanan birlik ve beraberlik için tüm Atakumlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.


Atakum Belediyesi olarak bu yıl beşinci kez düzenledikleri geleneksel ‘Paylaşalım Bayram Olsun’ kampanyasının her yıl binlerce ailenin sofrasına kurban eti ulaştırdığını dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bu yıl da Kurban Bayramı boyunca ekiplerimiz ihtiyaç sahibi ailelerin kapısını çaldı. Yardım sever Atakumlu hemşehrilerimizin belediyemize ulaştırdığı kurban etlerini önceden belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti. Atakum Belediyesi olarak yaklaşık 3 bin yardıma muhtaç ailenin sofrasını kurban etiyle buluşturduk. Bu anlamda, kestikleri kurbanların etlerini Atakum Belediyesine ulaştıran ve ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürmemize vesile olan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm Atakumlu hemşehrilerimin geçmiş Kurban Bayramını bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.