19 Mayıs'ta haşere mücadelesi başladı
GÜNCEL // 11 Ocak 2018 Perşembe 18:16

Sivrisinek ve karasinek gibi haşerelere karşı 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce kışlak mücadelelerine başlandı

19 Mayıs'ta haşere mücadelesi başladı

19 Mayıs Belediyesi, havaların soğuması ile beraber binaların bodrumlarında, merdiven boşlukları ile çatı aralarında yuvalanarak yaşamlarını idame ettiren, üremeye devam eden sivrisinek ve karasinek gibi haşerelere karşı 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce kışlak mücadelelerine başladı.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, havaların soğuması ile beraber çok katlı binaların bodrum, merdiven boşlukları ve çatı gibi sıcak olan yerlerde yuvalanarak yaşamlarını sürdüren sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadele için her türlü hazırlıkların yapıldığı ve bu günden itibaren ilçe merkezindeki binaların ilaçlanmaya başlanıldığını bildirdi.

Başkan Topaloğlu, “Kışlak mücadelelerinde kullanılan ilaçlar halk ve çevre sağlığı açısından zararlı olmayan biyolojik ilaçlardır. Halk ve çevre sağlığını tehdit eden haşerelerle mücadelenin yılın her aylarında aralıklarla devam edecektir” dedi.