ADD: Bölücülere fırsat vermeyeceğiz!
GÜNCEL // 22 Haziran 2020 Pazartesi 17:26

ADD Samsun Şubesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere çıktığı yolda yayınladığı Amasya Genelgesi’nin 101’ici yılı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

ADD: Bölücülere fırsat vermeyeceğiz!

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, çelenk sunumu ve sayfı duruşunun ardından yaptığı basın açıklamasında, “Gazi TBMM’nin açılışının 100. yılında, ulusal egemenliğimizin, demokratik Cumhuriyetimizin kuruluş rotası olan Amasya Genelgesi, bugün de yol göstericimizdir.  Ülkemiz, 101 yıl sonra siyasi iktidarın yanlış politikaları nedeniyle ne yazık ki aynı yere dönmüştür:

Bugün de “Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir.” Bugün de hükûmet aldığı sorumluluğun gereğini yerine getirememektedir. Ve bizce bugün de “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Özkefeli, açıklamasına şöyle devam etti: “Amasya Genelgesi, mücadelemizin esası ve dayanağıdır. Mücadelemizin amacını, gerekçesini ve yöntemini belirtmektedir. Bunları anlamayan siyasi iktidar, yaşananları unutmuş görünmekte, her nedense (!) ülkemizi yıkıma götüren Osmanlı hayranlığı ile hareket etmektedir…

 

Sevr yanlıları, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu Lozan’a tereddütsüz saldırmaktadır. “Lazistan, Kürdistan, Rum Ortodoks Ekümenikliği” nden söz edenler ortalıkta dolaşmaktadır.  BOP ve GOP projelerinin taşeronları sinsice çalışmaktadır. Cumhuriyet Devrimi ile kazandığımız çağdaş değerler birer birer yok edilmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini silmeye çalışanlar, uydurma tarih yazanlar şimdi de Atatürk’ün yol arkadaşlarını hedef almaktadır. Cumhuriyet Devrimi’nin değerli ismi Mustafa Necati’nin kendi evine verilen ismi kaldırıp, bir Cumhuriyet düşmanının adını oraya uygun görmektedir…

Atatürkçü Düşünce Derneği; Büyük Önderimizin Amasya’da söylediği “…bu acıklı durum karşısında hemen bir örgüt kurmak ve yurdun her yanında çalışmalar yapmak, haklarımızı korumak zorunludur.” sözlerini görev kabul edenlerce kurulmuştur. Bu sorumlulukla çalışmaktadır.

Devrimi başlatmak üzere yayınladığı Amasya Genelgesi’nin 101. yıldönümünde Büyük Atatürk’ü saygı ve sarsılmaz bağlılıkla takip etmekteyiz…”

 

“Egemenlik sarayın değil, milletimizindir” diyen ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Büyük Türk Milleti! Egemenlik sarayın değil, milletimizindir. Bu sistem değişecektir. Parlamenter ve çoğulcu demokratik yönetim temel hedefimizdir. Gazi Meclis’e itibarını ve yetkilerini iade etmek önceliğimizdir. Güçler ayrılığı ilkesini mutlaka yaşama geçireceğiz. Saltanata ve hilafete özlem duyanlara izin vermeyeceğiz. Cumhuriyet Devrimi ortak paydasında tüm Cumhuriyetçi güçlerin birlikteliğini sağlayacağız. Bölücülere, PKK, YPG, FETÖ’cülere, din tüccarlarına, iş birlikçi siyasilere fırsat vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz… Söz veriyoruz…” diye konuştu.