Yılmaz sanayi kuruluşlarını gezdi
EKONOMİ // 30 Eylül 2019 Pazartesi 17:25

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlayan, istihdam oluşturan, yerli üretimle kalkınma sürecine destek veren sanayi kuruluşlarına ziyaretlerini sürdürüyor.

Yılmaz sanayi kuruluşlarını gezdi

Samsun'da ekonomiye katkı veren firmalarla buluşan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'nde SAMPA Otomotiv'i ziyaret etti. 116 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve 30 bine yakın ürün çeşidi ile sektörde yer alan firmanın Genel Müdürü Bülent Üstündağ'dan bilgi alan Yılmaz, fabrikayı gezdi, üretim faaliyetlerini yerinde gördü.

Önceki dönem Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel'inde eşlik ettiği Milletvekili Yılmaz, üretime katkı sağlayan firmalarla buluşarak çalışmaları yerinde gördüklerini, talep ve önerileri dinlediklerini söyledi.


"KAPIMIZ  SONUNA KADAR AÇIK"


Üretimin önünde hiç bir engelin olmasını istemediklerini ve iş insanlarını ziyaret ederek istidam, üretim, iktisadi kalkınmada birliktelik sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Milletvekili Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Ekonomimizin güçlenmesi iktisadi kalkınmanın sağlanması önceliğimiz. İş aş olanaklarının, yerli üretimin, ihracattın artırılması hem kentimiz hem de ülke ekonomisi için hayati önem taşımaktadır.  Bu süreçte üretimde 'bende varım', 'yatırım yapacağım' diyen herkese kapımız sonuna kadar açık. El ele vererek gönülden katkı için bizler hazırız."

Yılmaz, Türkiye ekonomisinin güçlenme sürecini devam ettirdiğini, açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nın  bunun en güçlü sinyalleri olduğunu da vurguladı.