Türkiye Kavak'ı kıskanacak
EKONOMİ // 3 Mayıs 2020 Pazar 17:23
Türkiye Kavak'ı kıskanacak

Son altı yılda çeşitli sektörlerde 600 milyon liranın üzerinde aldığı yatırımlarla büyük bir değişim yaşayan Kavak, ulaştığı üretim gücü ile de ulusal ekonomiye katkısını artırmaya başladı.

İlçenin ulaştığı yeri olumlu ancak yeterli bulmadığını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Samsun’un sanayi ilçesi olma hedefi içinde daha fazla yatırımcıyı ilçeye çekme hedefi doğrultusunda çalıştıklarını bunun içinde başta gurbetteki Kavaklılar olmak üzere tüm ülke işadamlarını yatırım yapmaya davet ettiklerini söyledi.

Park ve yol yapma gibi rutin belediyecilik hizmetleri dışında daha fazla istihdam sağlamak için Kavak’ta ikinci bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturma çalışmalarının da sürdüğünü belirten Sarıcaoğlu, yatırım yapmayı planlayan girişimcilere her türlü desteği sağlamaya hazır oldukları bilgisini verdi.

“Halkımıza en iyi hizmeti vermenin çabasındayız” diyen Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye’de hemen herkesin yaşamak isteyeceği bir yerleşim alanı olacağı olacağını öne sürerek “ Türkiye bu ilçeyi kıskanacak” dedi.