'Senin Buzağın, Senin Geleceğin'
EKONOMİ // 22 Ocak 2018 Pazartesi 16:31

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından OMÜ Veteriner Fakültesi işbirliği ile ?'Senin Buzağın, Senin Geleceğin?' sloganı ile buzağı kayıplarının önlenmesi konulu panel düzenlendi

'Senin Buzağın, Senin Geleceğin'
Akp

Panele İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı, OMÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Güzel, Prof. Dr. Murat Fındık, Doç. Dr. Duygu Dalğın, Doç. Dr. Zehra Selçuk, yetiştirici örgütlerinin başkanları ve yetiştiriciler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Nail Kırmacı; “"2018 yılı, Sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi Yılı ilan edilmiştir. Bu çerçevede yıl içerisinde yapacağımız faaliyet ve çalışmaların ilki olarak bu paneli düzenledik. Amacımız buzağı kayıplarının en aza indirilmesini sağlamak,  dolayısıyla ülkemiz nüfusunun artan et ihtiyacının karşılanması için üretimin artmasını sağlamaktır. Bu nedenle önemli sorunlarımızdan olan buzağı ölümlerini yüzde 5'in altına düşürmek için çalışmalarımız devam edecektir"” dedi.

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından, Ondokuzmayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Güzel'in moderatörlüğünde, öğretim görevlileri Prof. Dr. Murat Fındık, Doç. Dr. Duygu Dalğın, Doç. Dr. Zehra Selçuk; Buzağı Ölümlerinin Nedenleri, Gebe Hayvanların ve Buzağıların Bakım Beslenmelerinin Önemi ve Barınakların Hijyen Şartlarının İyileştirilmesi konulu sunumlarını yaparak ilgili soruları cevaplandırdılar.

Toplantı, konuşmacılara plaket takdiminin ardından sona erdi.

'Senin Buzağın, Senin Geleceğin'
'Senin Buzağın, Senin Geleceğin'