OSB'lerde istihdam neden az?
EKONOMİ // 27 Mayıs 2018 Pazar 10:22

Vali Kaymak, 1 milyon 300 bin nüfusa sahip Samsun'da OSB'lerde toplam istihdamın 6 - 7 bin arasında olduğunu belirtti

OSB'lerde istihdam neden az?

Samsun Valisi Osman Kaymak, Havza ilçesinde bir termal otel projesinin açılışına katıldı. Açılış töreninde konuşan Vali Kaymak, Samsun’un tarım, ticaret, sağlık, spor, turizm ve sanayi potansiyellerini en iyi şekilde kullanma konusunda herkese büyük vazifeler düştüğünün altını çizdi.

Vali Kaymak  "Ben Samsun’un bu potansiyelleri çok iyi kullanamadığını ve kullanması gerektiğini düşünüyorum. Samsun’da üretim ve istihdama baktığınızda, maalesef bütün Organize Sanayi Bölgelerinde çalışan insan sayısı 6-7 bini geçmiyor. Samsun 17 ilçesi 1 milyon 300 bin nüfusuyla çok daha büyük bir nüfusu barındıracak kapasiteye sahip olmasına rağmen, bunu çok iyi kullanamadığımızı düşünüyorum. Bafra ve Çarşamba Ovalarımızla tarımda çok daha iyi olabiliriz "dedi.


Samsun’u kalkındırırken sanayiyi de düşünmek durumunda olduklarını kaydeden Vali Kaymak, “Artık Samsun 'un merkez ve deniz kenarında değil de iç bölgeler dediğimiz Havza, Kavak, Vezirköprü ve Ladik ilçemizde sanayi yatırımlarının olmasını istiyoruz. Bu anlamda da Kavak Organize Sanayi Bölgesi dolmak üzere, Havza Organize Sanayi Bölgesi’nin de alt yapı çalışmaları bitti, arsa satışları başladı. Bütün yatırımcıları buraya yatırım yapmaya davet ediyoruz.” diye konuştu