Giresun’daki Otellere Arap Rakipler Geliyor
EKONOMİ // 25 Mayıs 2015 Pazartesi 00:00

Giresun İl Özel İdaresi tarafından kaba inşaatı tamamlanan bina ve 15 dönüm araziye, beş yıldızlı otel yapımı için Arap yatırımcılar talip oldu.

Giresun’daki Otellere Arap Rakipler Geliyor
Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkede turizm yatırımları bulunan bir grup Arap yatırımcı Giresun’a gelerek İl Özel İdaresine ait bina ve arazi üzerinde incelemelerde bulundu.

Giresun İl Özel İdaresi tarafından hizmet binası amacıyla yapımına başlanan ancak hükumetin tüm şehir projesi kapsamına alınacak olmasından dolayı turizme kazandırılmak istenilen binaya Arap yatırımcılar talip oldu.

Giresun’un Dereli ilçesinde turizmci Fazlı Aydın’ın tavsiyesiyle Giresun’a gelen Arap yatırımcılar bina ve arazi üzerinde incelemelerde bulundu. Bahreyn’li turizm yatırımcısı Adel Abdullah, Giresun’un özellikle Ortadoğu ülkeleri için yatırım yapılacak bir yer olduğunu belirterek, ciddi anlamda bir yatırım düşündüğünü söyledi.

Arap Yatırımcı Adel Abdullah, “Giresun, doğasıyla mükemmel bir şehir.Burada turizm yatırımı olmadığına şaşırdım. Özellikle havaalanınında yapıldığını öğrendikten sonra Giresun için ciddi bir yatırım düşünüyoruz. Ön görüşmemizi ve incelemelerimizi yaptık. Değerlendirip karara varacağız. Giresun’un turizmle Ortadoğu ülkelerinde adından söz ettirecek bir şehir. Bizde bunun Giresun ayağında bir yatırım düşünüyoruz" dedi.

Suudi Arabistanlı Yatırımcı Nasser Alghudaie ise, “Bu bölgeyi beğendik. Beklediğimizden daha mükemmel bir yerle karşılaştık. Turistler için burada kum, deniz ve doğa ne isteniliyorsa mevcut. Bu nedenle burada turizmle ilgileniyoruz ve yatırım yapmayı düşünüyoruz" diye konuştu.
Giresun’daki Otellere Arap Rakipler Geliyor
Giresun’daki Otellere Arap Rakipler Geliyor
Giresun’daki Otellere Arap Rakipler Geliyor