'Fındık 15  TL olacak'
EKONOMİ // 11 Haziran 2018 Pazartesi 00:06

Ordu'da konuşan Cumhurbaşkanı adayı Akşener, "Allah nasip etsin Cumhurbaşkanı seçildiğimde ilk açıklayacağım şey fındık fiyatıdır. Allah'ın izniyle 15 lira olacaktır" dedi

'Fındık 15  TL olacak'

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Ordu'da düzenlediği mitingde buraya gelirken kimle rast geldiyse 'fındık için konuş' dediğini belirterek, "Elbette fındık için konuşacağız.Fındık önemli" dedi.

FINDIK 15 LİRA OLACAK
Meral Akşener, bölgenin önemli ürününün fındık olduğuna dikkat çekerek, "Karadeniz'in en stratejik ürünü. Allah nasip etsin Cumhurbaşkanı seçildiğimde ilk açıklayacağım şey fındık fiyatıdır. Allah'ın izniyle 15 lira olacaktır" diye konuştu. FİSKOBİRLİK'in varlık fonuna devredildiğini anlatan Akşener, şunları kaydetti: "FİSKOBİRLİK'i yeniden tanzim etmedikçe ve devletin fiyat belirlemek için fındığa destek olması, dünya fiyatını belirlemek için eğer fındığa destek vermesini sağlayamadığımız takdirde fındık mezara gömülür. Bunu engelleyeceğiz. FİSKOBİRLİK yeniden asıl görevine dönecek, varlık fonu içinden çıkarılacak ve fiyat belirleyen, bunun pazarlamasını, satışını yapan şirket millileşecek."