Demirtaş'tan mali yorum
EKONOMİ // 7 Ekim 2021 Perşembe 20:07
Demirtaş'tan mali yorum
İlkadım Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında bir araya gelen belediye meclis üyeleri, 7 gündem maddesini görüştü. Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda, gündeme getirilen konularla ilgili gerekli görüşmeler yapıldı.

“Göreve geldiğim zamandan bu zamana kadar çok dikkatli, çok itinalı, tabiri caizse sinekten yağ çıkarır misali bir iki buçuk yılı geride bıraktık. Çok bunaldık, çok baskı altında kaldık ama mali acıdan diğer yerel yönetimlere göre toparlanma sürecinde iyi bir ivme kazandık. Bunda sonra da topluma yararlı olacak hizmetleri ilçemizde hakim kılacağız.”

Toplantının ilk gündem maddesi olan 2022 mali yılı performans programı ile ilgili bütçe komisyon raporu ve mali bütçe tasarısının tek tek oyladığı gündem maddesi oy birliği kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesi olan konteyner izin kullanma izin belgesinin komisyonda tekrar görüşülmesi ve imar plan değişikliği olan 4 ve 5 inci gündem maddeleri oy birliği ile kabul gördü.