10 bin tonluk fındık Fiskobirlik'e güç katacak
EKONOMİ // 25 Şubat 2019 Pazartesi 14:29

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, TMO stoklarında bulunan fındıkların FİSKOBİRLİK aracılığıyla işlenerek piyasaya arz edilmesinin, kurumu hem sektörde söz sahibi haline getireceğini hem de piyasanın korunmasını sağlayacağını bildirdi.

10 bin tonluk fındık Fiskobirlik'e güç katacak

Karan, yaptığı yazılı açıklamada, kurumun stoklarındaki 10 bin ton  fındığı partiler halinde birliğe aktarmaya devam ettiğini belirtti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bu kararın alınması ve  FİSKOBİRLİK'in desteklenmesinden dolayı teşekkür ettiklerini ifade eden Karan, 10  bin ton fındığın birliğe ciddi anlamda güç kattığını vurguladı.

Ofis stoklarında bulunan fındıkların FİSKOBİRLİK aracılığıyla  işlenerek piyasa arz edilmesi yönünde talepleri bulunduğunu da dile getiren  Karan, şunları kaydetti:

"TMO stoklarında bulunan fındıkların FİSKOBİRLİK aracılığıyla  işlenerek piyasa arz edilmesi, kurumu sektörde söz sahibi haline getireceği gibi  piyasanın korunmasını da sağlayacaktır. Bundan sonraki süreçte, TMO stoklarındaki  ürünün bu şekilde piyasaya arz edilmesi, üretici açısından son derece önemlidir.  Aksi bir durum, yeni sezon öncesi yükselişte olan fındık fiyatının düşmesine ve  piyasanın bozulmasına sebep olacaktır. Biz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza ve  hükümetimize sonuna kadar güveniyoruz."