Yozgat-şırnak Arası Kardeşlik Turnuvası
EĞİTİM // 2 Haziran 2015 Salı 00:00

Şırnak’ın Silopi ilçesinde eğitim veren Ceylan Ortaokulu öğrencileri arasında düzenlenen kardeşlik turnuvasında final maçı büyük çekişmeye sahne oldu. 8 takımın yer aldığı turnuvanın şampiyonu Yemenoğlu Şırnakspor’u 4-2 mağlup eden Silopi Ceylanspor oldu.

Yozgat-şırnak Arası Kardeşlik Turnuvası
Silopi Ceylan Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe Silopi Kaymakamı Ali Arıkan, İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Süleyman Aydınoğlu, Ortaköy Ortaokulu Müdürü Osman Bilen, Yeniköy Karakol Komutan Alper Arsoy, 1860 Silopispor Kulübü Başkanı Aziz Sulmaz ve veliler katıldı. Turnuva başlamadan önce Silopi Kaymakamı Ali Arıkan sınıfları teker teker dolaşarak öğrenciler sohbet etti. Öğrencilerin sorularını cevaplayan Kaymakam Arıkan hiçbir soruyu cevapsız bırakmadı. Kaymakam Ali Arıkan sınıfları dolaştıktan sonra köy halkının kendi elleri ile hazırladığı ikramlardan tattıktan sonra okul bahçesinde final maçını izledi. Maçın başlama vuruşunu Kaymakam Ali Arıkan ve Yeniköy Karakol Komutan Alper Arsoy birlikte yaptı. 8 takımın yer aldığı turnuvanın final maçının galibi Yemenoğlu Şırnakspor’u 4-2 yenen Silopi Ceylanspor oldu. Maçın sonunda Kaymakam Ali Arıkan öğrencilere madalyalarını takarak kupalarını verdi.

Turnuvanın sonunda konuşan ve kendisi Yozgatlı olan okul müdürü Aydın Vural turnuva hakkında şunları söyledi:

"Yozgat Amatör Ligi’nde mücadele eden Yemenoğlu Yozgatspor Kulübü Ceylan Ortaokulu öğrencilerimize forma gönderdi. Bizler de buna karşın jest olsun diye okul bünyesinde Yemenoğlu Şırnakspor adıyla bir kulüp kurduk. İki şehir arasında kardeşlik ve sevgi bağının güçlenmesi için bir futbol turnuvası düzenledik. Kıyasıya geçen maçların sonucunda asıl kazanan kardeşlik ve sevgi oldu."

Programın sonunda Kaymakam Ali Arıkan, öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.
Yozgat-şırnak Arası Kardeşlik Turnuvası
Yozgat-şırnak Arası Kardeşlik Turnuvası
Yozgat-şırnak Arası Kardeşlik Turnuvası