Vezirköprülü öğrenciler Avrupa’ya açıldı
EĞİTİM // 29 Mart 2017 Çarşamba 14:33

Vezirköprü Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus Plus projesi kapsamında staj için Avrupa’nı çeşitli şehirlerine gidiyor.

Vezirköprülü öğrenciler Avrupa’ya açıldı
Samsun Vezirköprü ilçesindeki Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus Plus projesi kapsamında Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde staj imkanı buluyor. Polonya ve İtalya’nın ardından bir grup öğrenci de Çek Cumhuriyeti’ne gitmek için son hazırlıklarını yapıyorlar. 8 Nisan’da yola çıkacak öğrenciler 24 Nisan’da dönecekler.

Proje hakkında bilgi veren Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmeni Yasemin Bayram, "Proje kapsamında yiyecek içecek hizmetleri bölümündeki bir grup öğrencimiz Polonya’ya gitti. Giyim ve Üretim Teknolojisi bölümündeki öğrencilerimizden oluşan ikinci grubumuz İtalya’ya gitti. Polonya’daki öğrencilerimiz döndü. İtalya’daki öğrencilerimiz hala orada. Bizde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğrencilerinden oluşan bir grup öğrencimizle Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentindeki bir okula gideceğiz. Öğrencilerimiz oradaki eşdeğer bölümlerdeki eğitimi görecekler. öğrencilerimiz ikişer öğretmen eşliğinde gidiyorlar. Bu programlar sayesinde Samsun Vezirköprü’deki bir öğrencinin Avrupa’nın bir kentine gitmesi çok güzel bir şey. Belki kendi ilini görmeyen bir öğrenci başka bir ülkede bir kente gidiyor. Öğrencilerimizin ufku açılıyor. Bakış açıları gelişiyor" dedi.