Vezir yolu etkinlikleri başladı
EĞİTİM // 1 Mart 2019 Cuma 15:15

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Maarif Hareketi Projesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (VEKAP) kapsamında başlatılan "Vezir Yolu Projesi" çalışmaları başladı.

Vezir yolu etkinlikleri başladı

İlçedeki lise öğrencilerini kapsayan projede Vezirköprü merkezinde yer alan tarihi ve kültürel değere sahip varlıkların öğrencilere tanıtılması ve onlarda tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Bu amaçla oluşturulan Vezir Yolu Gezi Güzergahı, projeye katılan öğrenciler tarafından gezilecek, çeşitli yarışmalar ve etkinler düzenlenecek.


Okullarında projenin çalışmalarını yürütmek üzere ilçede liselerinden proje koordinatörü olarak görev yapacak öğretmenler belirlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Sorumlusu Erkan Ulaşır başkanlığında Halk Eğitim Merkezinde öğretmenlerle yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda proje koordinatörlerinden Hatice-Kemal Kayalıoğlu, Fen Lisesi Öğretmeni Nurullah Tok tarafından proje ayrıntıları hakkında bilgilendirme ve proje ile ilgili planlamalar yapıldı. Ardından projede görev alan liselerden gelen öğretmenlere projenin uygulanacağı Vezir Yolu Gezi Güzergahı yürüyerek tanıtıldı. Okullardan öğrenciler belirlendikten sonra yarışmaların mayıs ayında başlayacağı belirtildi.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, bu proje ile öğrencilerin ilçedeki tarihi ve doğal güzelliklerin lise öğrencilerine tanıtılmasının ve tarih bilincinin oluşmasının hedeflendiğini belirtti.