TYT için soru bankası
EĞİTİM // 17 Mart 2022 Perşembe 21:19
TYT için soru bankası

Samsun Büyükşehir Belediyesi, soru bankası kitabı hazırladı. Branşında uzman öğretmenler tarafından MEB kazanımlarına uygun titizlikle hazırlanan soru bankası, çok fonksiyonlu olarak tasarlandı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Spor Şube Müdürlüğü tarafından 5 bin adet bastırılan ‘‘TYT Tüm Dersler Soru Bankası’ kitabında Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Coğrafya, Tarih, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nde lise müfredat konularından sorular soruluyor. Akıllı tahtaya uyumlu ve çek kopar özellikli kitabın her sayfasının orta sütununda öğrencilerin soruların çözmesine yardımcı olacak bilgiler yer alıyor. Ayrıca soruların karekod ile video çözümleri de bulunuyor. Öğrenciler, karekodu akıllı cep telefonlarına okutarak video çözümüne ulaşılabiliyor.

12. sınıf öğrencilerine ücretsiz dağıtılan kitaba ulaşmak isteyenlerin Büyükşehir Gençlik Hareketi’ne üye olmaları gerekiyor. Üyelik için belediyenin resmi internet siteleri olan www.samsun.bel.tr ve www.samsun.com.tr adreslerine girecek öğrenciler, sayfanın alt kısmındaki ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ görseline tıklayarak kişisel bilgileri dolduracak. Ardından öğrenciler kitap talebinde bulunacak. Talep eden Canik, İlkadım ve Atakum ilçelerindeki öğrenciler, ücretsiz soru bankasını Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi’nden, diğer ilçelerdekiler ise ilçe milli eğitim müdürlüklerinden alabilecek.