Sungurlu MYO, beklenen sayıya ulaşamadı
EĞİTİM // 26 Eylül 2017 Salı 10:19

Hitit Üniversitesi, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, "Yeni kazananlarla birlikte öğrenci sayımız 1020 oldu" dedi.

Sungurlu MYO, beklenen sayıya ulaşamadı
Karacif, "Açıklanan 2017 ÖSYS Yerleştirme sonuçlarına göre Sungurlu Meslek Yüksekokulu tercih edilen bir Yüksekokulu olarak büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir" diye konuştu.

Meslek Yüksek Okullarına sınavsız geçiş kalktığı için öğrencilerin sınavda 150 barajını geçmesinin gerektiğini hatırlatan Okul Müdürü Karacif, "Bu yıl öğrenci sayımızı 1400 olmasını bekliyorduk. Ama sınavsız geçişin kalkması nedeniyle öğrenciler geçiş yapamadılar" dedi.

’Akademik Kadromuz Güçleniyor’

Birkaç yıl öncesine kadar kendi öğretim elemanı sayımızdan fazla olan Milli Eğitim Kurumlarındaki 10-12 civarında öğretmenimizin destekleri ile yürütülebilen eğitim öğretim çalışmaları bugün sayısı 22 olan Yüksekokulumuz öğretim elemanlarınca yürütülmektedir diyen Karacif, "Bazı öğretim elemanlarımız doktora eğitimine devam etmektedir. Öğretim elemanlarımız, eğitim öğretim faaliyetleri yanında, yoğun şekilde akademik çalışmalar da yaparak kendilerini geliştirmekte, Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun adını akademik camiada duyurmaktadır" diye konuştu.

’Kongre merkezim 475 kişilik olacak’

Yeni kampus alanına yapılacak olan 475 kişilik kongre merkezim bu yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığını kaydeden Karacif, Hayırsever İş adamlarımızın destekleri ile yapılacak olan Kongre Merkezi yüksekokulumuza ayrı bir hava katacak. Yıllardır ihtiyacını duyduğumuz kongre merkezimizi okulumuza kazandıran iş adamlarımıza teşekkür ederim dedi.