'Samsun üniversite şehridir'
EĞİTİM // 28 Kasım 2018 Çarşamba 15:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sempozyum için gittiği OMÜ'de öğle yemeğini karavanadan yedi, öğrencilerle bir araya geldi

'Samsun üniversite şehridir'

DOKAP Üniversiteler Birliği'nin (ÜNİ-DOKAP) 2018 Başkanlığını yürüten Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ndeki(OMÜ) 'Biyoçeşitlilik' temalı 2'nci Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu'nun açılışına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, öğrencilerle de bir araya geldi.

 

'ÖĞRENCİLİK YILLARINDAKİ GİBİ...'

İlk olarak OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki sempozyumun açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, daha sonra beraberinde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile birlikte öğle yemeği için OMÜ Yaşam Merkezi'ne geçti. Zihni Şahin, karavanadan yemek yedi, öğrencilerle buluştu. Zihni Şahin duygularını, "Tıpkı öğrencilik yıllarımızda olduğu gibi. Bugün öğle yemeği OMÜ Yaşam Merkezi'mizde karavanadan" sözleriyle ifade etti.

 

'2 ÜNİVERSİTE, PRESTİJ KAZANDIRDI'

Samsun'un bir 'eğitim ve üniversite şehri' olduğunu vurgu yapan Başkan Zihni Şahin, "Eğitim şehri olma yolunda hızla ilerleyen Samsun, 2'nci üniversitesine de kavuşmuştur. Uluslararası arenada bilinen, tanınan OMÜ'nün yanısıra Samsun Üniversitesi de Samsun'umuza ayrı bir presteji kazandırdı. Her 2 üniversitemiz, ilimizin eğitim çıtasını çok daha yükseklere taşıyacaktır. Gençlerimiz geleceğimizdir. Bu nedenle Samsun'u eğitim ve üniversite şehri yapma hedefimizde durmaksızın ilerlemeyi sürdüreceğiz" dedi.