Özel öğrencilerle aşure programı düzenlendi
EĞİTİM // 5 Ekim 2017 Perşembe 12:26

Ordu’nun Ünye ilçesinde Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi otistik öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katkılarıyla aşure pişirme ve ikram etme etkinliği düzenlendi.

Özel öğrencilerle aşure programı düzenlendi
Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin ve öğrencilerinin Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği programda aşureyi yapan otistik öğrenciler ilgi odağı oldu. Aşure programına katılan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, “Bugün burada Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi otistik sınıfı öğrencilerimizin katkılarıyla gerçekleşen aşure pişirme ve ikram etme etkinliği katıldık. Muharrem ayında yapılan ve herkesle paylaşılan aşure ikramı güzel bir geleneğimizdir. Bizler geleneğimizi önemsiyoruz ve sürdürüyoruz. Okul Müdürümüz Mustafa Temiz Bey otistik öğrencilerle beraber bu kazanı kaynattılar kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah niyetlerini kabul etsin" dedi.

Program hakkında konuşma yapan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Temiz, “Öğrencilerimizi Muharrem ayı ve aşure hakkında bilgilendirelim istedik. Bütün öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin katkılarıyla hazırladık, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer Bey eşlik ettiği için kendilerine teşekkür ediyoruz. Ticaret Lisesi olarak sosyal, kültürel, sanatsal ve diğer organizasyonlarda sürekli yeni şeyler yapmak zorundayız. Bu şekilde öğrencilerimizi hayata daha iyi hazırladığımızı düşünüyorum” diye konuştu.
Özel öğrencilerle aşure programı düzenlendi