OMV Fen Lisesi’nde  Karne Heyecanı
EĞİTİM // 23 Ocak 2016 Cumartesi 00:00

OMV’nin yüzde yüz iştiraki olan OMV Samsun Elektrik’in yatırımını üstlendiği Samsun – Terme OMV Fen Lisesi öğrencileri, okulun eğitime başladığı 2015-2016 eğitim yılının ilk karne heyecanını yaşadılar.

OMV Fen Lisesi’nde  Karne Heyecanı
OMV Samsun Elektrik’in yaklaşık 4 milyon avro yatırım desteği ile Samsun'un Terme İlçesi’nde inşa edilen Samsun – Terme OMV Fen Lisesi, kapılarını öğrencilerine açtığı 2015-2016 eğitim ve öğretiminin ilk dönemini tamamladı.
Okulun ilk öğrencileri yarıyıl karnelerini aldı. 12 branş öğretmeninin eğitim verdiği Samsun – Terme OMV Fen Lisesi bu yıl 9’uncu sınıftan itibaren ilk öğrencilerine eğitim vermeye başladı.
Samsun – Terme OMV Fen Lisesi, şu an 63’ü erkek 57’si kız olmak üzere toplam 120 öğrenciye eğitim veriyor. Lise, belirlenen taban puanı doğrultusunda her yıl yeni öğrenci alımına devam ederek 480 öğrencilik kapasitesini dolduracak. Hali hazırda eğitim gören 80 yatılı öğrenci sayısı da 352 öğrencilik kapasite doğrultusunda artacak. 
OMV Samsun Elektrik’in yatırımıyla temeli atılan Samsun – Terme OMV Fen Lisesi 12 bin metrekarelik bir alandan oluşuyor ve bölgenin ilk yatılı Fen Lisesi olma özelliğini taşıyor. Samsun – Terme OMV Fen Lisesi’nde 16 sınıf, 352 öğrencilik yatakhane, kapalı spor salonu ve lojman birimleri yer alıyor.
Gençlerin ülkeye faydalı bireyler olarak yetişmesi hedefiyle okul yatırımına imza atan OMV Samsun Elektrik, daha önce bölgenin kalkınması ve ülke ekonomisine katkı amacıyla Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin yüzde 3’ünü üretme kapasitesine sahip olan OMV Samsun Elektrik Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’ni hayata geçirmişti.