OMÜ Turizmin ilk mezunları
EĞİTİM // 9 Haziran 2017 Cuma 23:34

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesi, ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

OMÜ Turizmin ilk mezunları
Bafra ilçesinde bulunan Turizm Fakültesi Hanife Aşçı Konferans Salonu’nda yapılan mezuniyet töreninin ilk konuşmasını dönem birincisi Seçil Tatlıcan yaptı. Tatlıcan, “Bugün uzun bir eğitim döneminin sonuna ulaşmış bulunmaktayız. Turizm eğitiminin öneminin benimsenemediği bir toplumda milli ekonomiye en çok katkı sağlayan sektör olan turizmin eğitimini almış bireyler olarak yarının eğitimcileri, üniversitede öğretim görevlileri, kendi işinde çığır açmış girişimciler ve ya turizm sektörünün üst düzey yöneticileri olarak sektörün içinde hazır bulunacağız. Eğitimim boyunca gösterdikleri emeklerinden dolayı hocalarıma ve aileme teşekkür ederim" dedi.

Turizm Fakültesinin açılmasında okul bağışçısı olarak önemli katkıları bulunan iş adamı Kaya Aşçı da mezuniyet töreninde konuşmaktan özel bir heyecan duyduğunu belirtti.

Dekan Yardımcısı ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yetkin Bulut ilk mezunları vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Aydın öğrencilere seslenirken, “Mezun olmak Arapçada izin almak anlamına geliyor. Bugün burada yaşama atılmak ve kendi ayaklarınızın üzerinde durmak için izin alıyorsunuz. Bugün gururla taşıyacağınız mesleğinizin ilk günü ve biz de bu günü sizinle paylaşmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ise hayal kurmanın önemini vurgulayarak, “Hayatta her şey bir hayalle başlıyor ve gençler siz şu an bir hayalin ürünüsünüz. Bafra’da bir fakülte kurabilir miyiz? sorusuyla başlayan güzel bir hayalin somut ürünüsünüz. Lütfen sevgili gençler siz de hiçbir şekilde hayallerinizin peşini asla bırakmayın. Hayal olmazsa hiçbir şey olmaz” diye konuştu.

Prof. Dr. Vedat Ceyhan’ın ardından Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Kaymakam Ali Fuat Türkel de kısa birer konuşma yaparak Turizm Fakültesinin kuruluş aşamasından bugüne kadar yaşanan gelişmelerden söz ettiler.

Protokol konuşmalarının ardından dönem birincisi Seçil Tatlıcan diplomasını Kaymakam Ali Fuat Türkel’den, dönem ikincisi Meltem Varol Belediye Başkanı Zihni Şahin’den, dönem üçüncüsü Burcu Tütüncü ise diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan’ın elinden aldılar. Aynı zamanda dönem birincisi Seçil Tatlıcan, Dekan Prof. Dr. Fatma Aydın ile birlikte yaş kütüğüne ismini çaktı.

İlk üçe giren öğrencilerin ardından 36 öğrenci diplomalarını öğretim elemanlarının ellerinden aldılar. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Aydın’ın önderliğinde meslek yeminlerini eden öğrenciler, töreni kep atma ritüeliyle bitirdiler.

Mezuniyet törenine ayrıca; Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emirzeoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, öğretim elemanları, ilçe protokolü, öğrenciler ve aileleri katıldı.
OMÜ Turizmin ilk mezunları
OMÜ Turizmin ilk mezunları