OMÜ ISIF 21'de zirvede
EĞİTİM // 27 Eylül 2021 Pazartesi 11:07
OMÜ ISIF 21'de zirvede

TEKNOFEST 2021 etkinleri kapsamına alınan 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF) 21’de, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) akademisyenleri, başarıya imza atarak altın madalya ve IFIA Özel Ödülü almaya hak kazandı.


Beyin Felci Tespit Sistemi 
İstanbul Atatürk Havaalanında düzenlenen ISIF 21 ödül töreninde; OMÜSağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden Samsun Teknopark Adapha Yapay Zeka Firmasının kurucusu Öğr. Gör. Sema Gül Türk, OMÜ Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Hasibe Canan Seren ile OMÜ Mühendislik Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi İsmail İşeri’nin “Yenidoğan Bebeklerde Beyin Felci Tespit Sistemi” konulu patent başvurusu altın madalya almaya hak kazandı.


IFIA Özel Ödülü OMÜ'ye

OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç Dr. Mevlüt Gürbüz de “Atık Alüminyum Temelli Çok Katmanlı Hibrit ve Fonksiyonel Dereceli Kompozit Köpük ve Bunun Üretim Yöntemi” başlıklı patent başvurusuyla IFIA Özel Ödülünün sahibi oldu.

Düzenlenen ödül töreninde ödülleri OMÜ ve akademisyenler adına OMÜ-TTO Fikri-Sınai Haklar ve Ticarileştirme Uzmanı Çağla Koyuncu teslim aldı.

OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla katılım sağlanan ISIF'21 “Uluslararası Buluş Yarışmasında” sergilenen buluşlar, her biri alanında uzman uluslararası jüri kurulu tarafından değerlendirildi.